Video: Denveri vanglas jäeti naine ihuüksi räpasesse kongi sünnitama

Video: Denveri vanglas jäeti naine ihuüksi räpasesse kongi sünnitama

02. Sep 2019, 13:50 Emmede Klubi Emmede Klubi

USAs Colorado osariigis Denveri maakonnavanglas jätsid töötajad 26-aastase vangi teadlikult üksi kongi sünnitama.

Diana Sanchez oli kaheksa kuud rase, kui ta identiteedivarguse tõttu Denveri maakonnavanglasse sattus. 31. juulil kella viie ajal hommikul tundis ta esimesi tuhusid ning teavitas sellest vanglapersonali. Mitte midagi ei võetud ette.

Veidi enne kella kümmet andis Sanchez personalile teada, et tal tulid veed ära ja tuhud lähevad aina tugevamaks. Talle anti hügieeniside. 

Järgmised viis tundi veetis Sanchez ihuüksi räpases kongis sünnitades. Kokku ütles naine personalile vähemalt kaheksal korral, et sünnitab ja vajab abi. Ta karjus: palun aidake mind, mul on väga valus.

Ühel hetkel karjus Sanchez, et beebi tuleb, ja töötajad nägid valvekaamera pildilt, et surmani hirmunud naine hoiab juba ühe käega oma beebit. Alles siis sisenes ruumi vangla meditsiiniõde, kes püüdis lapse kinni.

Beebipoiss, kes sai nimeks Jordan Sanchez-Meraz, viidi haiglasse. "Nad riskisid mu poja eluga. Vähemalt tema (eest oleks pidanud hoolitsema), ta väärib võimalust."

Denveri politseijaoskond on seisukohal, et töötajad ei teinud midagi valesti, sest just selline oligi vangla poliitika. Pärast juhtunud muudeti reegleid, alles nüüd on personalil kohustus kutsuda kiirabi kohe, kui mõni kinnipeetav sünnitab.

Sanchez kaebas Denveri maakonna kohtusse, tema kaitsjad avaldasid juhtunust ka turvakaamera salvestise: