Vesisünnitus

Vesisünnitus

19. Mar 2013, 12:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sa ei pea olema selleks sertifitseeritud sukelduja, et vette sünnitada - ja tänapäeval pakuvad seda varianti paljud sünnitusmajad.

Beebi veedab 9 kuud oma elust vees - soojas "basseinis" ema kõhus ja sünnituse käigus peab ta äkitselt külma, eredasse ( ja kuiva) maailma sündima. Vesisünnituse toetajad ütlevad, et vesisünnitus aitab lapsel sujuvamalt sündida - soojus ja niiskus aitavad lapsel rahulikumalt ilmale tulla ja vähendavad beebi stressi.

 

Kui Sa oled otsustanud vesisünnituse kasuks, sünnitad sa soojas vannis, mille veetemperatuur vastab umbes Sinu kehatemperatuurile. Kui vann on kuumem, põhjustab see Sinu kehatemperatuuri tõusu ja lapse südametegevus kiireneb.

Külmad lapid, sprei pudelid ja vee joomine aitab sind värskendada ( või noh, nii palju kui võimalik - Sa ju ikkagi sünnitad). Samal ajal jälgib ämmaemand Sind ja kasutab aeg-ajalt ka veealust Dopplerit.

Viimaste pressidega sünnib beebi rahustavasse vette ja ta tõstetakse Sinu kätele. Ka partner võib vanni tulla ( kui te mahute) ja lapse ise "kinni püüda".
 

Teatavasti ei hakka beebi hingama enne, kui ta õhu kätte saab ( nad ei hinga ju kõhus), ei peeta beebi uppumist üldse riskiks vesisünnitusel. Siiski ei tohi beebil lasta mõnel põhjusel vees liiga kaua olla( mõni hetk võib ta seal siiski olla).

Esiteks ei tohi beebil lasta vees liiga kaua olla, sest nabanöör võib rebeneda ja takistada lapse hapnikuga varustamist. Teiseks eraldub peale sünnitust platsenta emaka küljest lahti - see võib juhtuda igal hetkel peale sünnitust ja sel juhul ei saa laps samuti enam hapnikku.

Kui vesisünnituseks ei ole vastunäidustusi ja Sa oled ämmaemandalt heakskiidu saanud, võid Sa vette sünnitada.

Paljudes sünnitustubades on selleks ka spetsiaalsed vannid olemas. Uuri eelnevalt, kas Sinu haiglas on see võimalus olemas. Kui Sa ei soovi last vanni sünnitada, võid ka ainult valude ajaks vanni minna.

Allikas

 Emmede Klubi