Kasutud rasestumisvastased meetmed, mida senini kasutatakse

Kasutud rasestumisvastased meetmed, mida senini kasutatakse

17. Jul 2018, 08:34 Emmede Klubi Emmede Klubi

ÜRO rahvastikufondi teatel kasutatakse ülemaailmselt siiani ebausaldusväärseid ja tervisele ohtlikke rasestumisvastaseid vahendeid. Ei kööginuustikutel, ingveril ega peale vahekorda üles-alla hüppamisel pole rasestumisvastast toimet, kirjutab Herald.

Raport avaldati rahvastikupäeval 11. juulil ning tõdeti, et isegi pärast 50-aastast selgitustööd ning pereplaneerimisõpetusi on kasutusel ebaefektiivsed ning isegi ohtlikud meetodid. Tavaliselt põhinevad need müütidel või suulisel teel edasi antavatel teadmistel ning teaduslikku tagapõhja neil ei ole. Kasutatakse nii nn “nõidusi” kui ka kodus kättesaadavaid kemikaale.

Raportis sõnatakse: “Mõned neist meetoditest nõuavad ohtlike kemikaalide vaginaalset kasutamist. Ära mainitakse nii desinfitseerimisvahendid, äädikas kui ka sidrunimahl, mis sel teel kasutades võivad põhjustada põletusi ning nahaärritusi. Kasutatakse ka erinevaid ravimtaimi, näiteks ingverit, millel pole potentsiaalsele rasedusele mingit mõju. Kasutatakse ka neemi ja aedruuti, millel arvatakse olevat teatud rasestumisvastane toime ja mida on seetõttu aastatuhandeid kasutatud, kuid eksperdid hoiatavad, et pole leitud täpseid annuseid, mis aitaksid kaasa nende ohutule ja efektiivsele toimele.”

Sri Lanka professor Hemantha Senanayake lisab veel, et kondoomide asemel on kasutatud nii mahlajää ümbrispabereid, kilekotte kui ka õhupalle. Ta toonitab, et neid vahendeid kondoomi asemel siiski kasutada ei saa.

Millistest kummalistest meetoditest raseduse ennetamiseks sina kuulnud oled?