Valgamaalt pärit sünnitaja tõi lapse ilmale 30 km enne haiglat

Valgamaalt pärit sünnitaja tõi lapse ilmale 30 km enne haiglat

10. Jul 2018, 14:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

Pühapäeval oli ühel lapsel ilmale tulekuga nii kiire, et kiirabil tuli sünnitus vastu võtta maantee ääres. Sündmusest pildi sotsiaalmeediasse pannud kiirabitöötaja võib nüüd ametist ilma jääda, sest kiirabijuht peab sellist käitumist sobimatuks, vahendab Postimees

"Positiivne päeva algus :) Hommikul 6:43 aitasime metsavahel autos ilmale uue ilmakodaniku Mia - palju õnne!", kirjutas Tartu Kiirabi kiirabitehnik Facebookis. 

"Naine oli teel Tartusse sünnitama ja kuna sünnitustegevus käivitus roolis ning tegu oli korduvrasedusega, siis läks kiireks," ütles Tartu Kiirabi juhataja Ago Kõrgvee. Kiirabijuhi sõnul ei oleks kiirabitöötaja tohtinud infot oma Facebookis jagada. Ta lisas, et selline käitumine on lubamatu ja igal juhul saab see inimene karistada. 

Tänavu esimesel juulil sai Valga sünnitusosakonnast ajalugu. Postimehele saabunud vihje kohaselt on tegemist esimese Valga sünnitusosakonna sulgemise viljaga, kuid Kõrgvee sõnul ei oma mingit tähtsust, kas haigla on suletud või mitte, on see lähedal või kaugel.

Äkksünnitusi on alati toimunud ja seda igal pool. Möödunud aastal sündis Eestis autos 19 last, tunamullu 18 last. Alates 1992. aastast kuni praeguseni autos sünnitajate arv poole võrra vähenenud, kuigi kuus sünnitusosakonda on vahepeal suletud. Kõige enam sünnib lapsi teel haiglasse just Harjumaa elanike seas, kuigi Tallinnas asub enim sünnitusosakondi.  Haapsalus ei ole sünnitusosakonda juba aastaid lähemal kui 100 kilomeetrit, kuid maanteeääres sündivate laste hulk pole kasvanud. 

 

Mida Sina arvad - kas Põlva ja Valga haiglate sünnitusosakondade sulgemine hakkab n-ö autos sündivate laste hulka suurendama?