Vaginaalne sünnitus pärast eelnevat keisrilõiget

Vaginaalne sünnitus pärast eelnevat keisrilõiget

12. Apr 2017, 21:57 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tänapäeval on meditsiinitöötajad pigem seda meelt, et ka varasemalt lapse või lapsed keisrilõike teel ilmale toonud naine võib tulevikus ise sünnitada.

"Kui rasedus on kulgenud normaalselt ning eelnevast keisrilõikest on möödas vähemalt aasta-poolteist, siis soovitatakse naistel peale eelnevat keisrilõiget ise sünnitada. Loomulikult hinnatakse jooksvalt rasedusriske, kuid paljudele naistele on esmane soovitus siiski sünnitada vaginaalselt," kinnitab Emmede Klubi ämmaemand Maret Voites.

Ta soovitab varasemalt keisrilõike läbi teinud emadel siiski arvestada sellega, et uus sünnitus tuleb vaginaalne, sest vaimne ja praktiline ettevalmistus on sünnitamise puhul väga tähtsad. Külastada võiks perekooli loenguid - näiteks sünnitus, tuhude ja sünnitusvaevuste leevendamine, tugiisikuga tugiisiku loeng. Palju abi on ka sünnitamise teemaliste artiklite või isegi raamatute lugemisest, Emmede Klubis saab aga sünnituseks valmistuda ka videote vahendusel:

VIDEO: Sünnitusaegne hingamine ja sünnitusasendid
VIDEO: Sünnitusaegne hingamine koos mehega
VIDEO: Sünnitusvalu vaigistamine ravimitega
VIDEO: Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusosakonnaga tutvumine
VIDEO: Sünnitusjärgne taastumine
VIDEO: Sünnitusel valu vaigistamine ravimiteta
VIDEO: Pelgulinna Sünnitusmaja tutvustus
VIDEO: Tugiisiku roll sünnitusel
VIDEO: Vesisünnitus
VIDEO! Beebipäevik: Tugiisiku loeng
VIDEO! Beebipäevik: Stina ja Reigo tütre sünd
VIDEO! Beebipäevik: Kätlini ja Tambeti pisipoja sünd

Sünnituse ajal jälgivad varasemalt keisrilõike läbi teinud naist nii ämmaemand kui ka naistearst. Kui vaginaalse sünnitusega jätkamine pole mingil põhjusel enam võimalik, saab protsessi käigus ikkagi lõpetada sünnituse keisrilõikega. "Pea meeles, et isegi kui sünnituse käigus tekib vajadus teha keisrilõige ning su tita sünnib nii, on spontaanne sünnituse algus ning sünnitusprotsess titale head," lisab Voites.

Seega pole armiga emakas iseenesest põhjuseks tulevikus ise sünnitamine välistada. Vaginaalne sünnitus on alati esmane valik ning selleks tulekski ka ennast eelhäälestada.

(Allikas: Emmede Klubi, küsimuste-vastuste rubriik "Ämmaemand annab nõu")


Kas Sina said pärast keisrilõiget ise sünnitada?


20170410130659-83732.jpg