Uus test võib ennustada raseduse katkemise ohtu

Uus test võib ennustada raseduse katkemise ohtu

28. Jul 2017, 11:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Glasgow reproduktiimeditsiini keskuse teadlased hindasid peaaegu 2000 kunstliku viljastamise läbi teinud naise rasedushormoonide taset ning leidsid, et rasedushormooni βHCG madal tase oli seotud suurenenud riskiga raseduse katkemiseks.

"βHCG tase annab teada ohumärkidest, mis aitavad patsientidele anda infot võimaliku raseduse katkemise kohta. Nii saame paare selleks psühholoogiliselt ja emotsionaalselt paremini ette valmistada," sõnas reporoduktiivmeditsiini keskuse kontaktisik Marc Gaudoin.

Naistest, kellel nimetatud hormooni tase veres oli alla 30 ühiku liitri kohta, kandsid vaid 2% raseduse edukalt lõpuni. Hormooni tase 30 - 40 ühikut liitri tähendas, et rasedus kantakse lõpuni 24% tõenäosusega. 52% tõenäosus raseduse lõpuni kandmiseks oli naistel, kellel selle hormooni sisaldus oli 50-70 ühikut liitri kohta. Rohkem kui 70 üksust andsid naistele 86% tõenäosuse, et rasedus lõpeb sünnitusega.

Ruth Bender Atik, kes nõustab lapse kaotanud naisi, sõnab: "Need tulemused tähendavad, et kunstliku viljastamise patsientidel ja arstidel on nüüd võimalus võimalikust katkemisest varem teada saada. Tegu on igati tervitavate arengutega, aga seda vaid senikaua, kui teemasse suhtutakse ettevaatlikkusega ning patsiendiga jagatakse kogu informatsiooni, et nad saaksid teha teadlikke valikuid."

Allikas: Huffington Post

Kas sina tahaksid teada, kui on oht raseduse katkemiseks, või eelistaksid lasta loodusel oma tööd teha?