Uus teadusuuring: lapse sugu ikkagi on ennustatav!?

Uus teadusuuring: lapse sugu ikkagi on ennustatav!?

19. Jan 2017, 15:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Vananaiste juttude ja Hiina kalendri järgi lapse soo ennustamine võib olla lõbus meelelahutus, kuid tegelikult need meetodid siiski ei toimi. Nüüd on Kanada teadlased avastanud markeri, mille järgi tõesti saab tulevase lapse sugu ennustada, ja seda juba enne lapse eostamist. See marker on vererõhk.

Mida kõrgem on naise süstoolne vererõhk enne eostamist, seda suurema tõenäosusega jääb ta poisi ootele. Mida madalam on süstoolne vererõhk, seda suurema tõenäosusega sünnib perre tüdruk, leidis Toronto Mount Sinai haigla uuring, mis avaldati teadusajakirjas American Journal of Hypertension.

Põnev teada! Kuid uuringu tulemuste avalikustamisega võib kaasneda ka negatiivne efekt, kus naised hakkavad teadlikult oma vererõhku alandama või tõstma, et sünnitada soovitud laps. See on probleemne ühiskondades, kus poiste sünd on soovitum.

Varasemate uuringutega on leitud, et stressirikastel aegadel - näiteks sõja või majanduskriisi ajal - sünnib rohkem poisse. Teadlased on arvanud, et meessoost looted on pisut tugevamad ja elavad raskel ajal raseduse kergemini üle. St poisse ja tüdrukuid eostatakse ikka sama palju, kuid poisse sünnib rohkem.

Allikas: IFL Science 


Kas Sina unistasid enne lapse saamist poisist, tüdrukust või oli Sul täiesti ükskõik? Kas valiksid lapse sugu, kui see oleks võimalik?