Arifa Sultana tõi veebruaris oma kodumaal Bangladeshis ilmale enneaegse beebipoja. Vaid 26 päeva hiljem sattus ta tugeva kõhuvalu tõttu tagasi haiglasse.
Nii Arifa enda kui ka arstide üllatuseks näitas ultraheliuuring, et naisel on kaks emakat. Ühes emakas oli kasvanud sündinud poeg, teises aga kandis naine kaksikuid. Seejärel toodi lapsed erakorralise keisrilõikega ilmale.
Tema günekoloog nentis, et pole kunagi varem midagi sellist näinud.
Tegelikult ei olegi Sultana seisukord sedavõrd haruldane. Umbes üks naine 2000-st sünnibki kahe emakaga. Enamik neist naistest ei teagi, et neil teine emakas ka on. Mõnel neist naistest on ka kaks emakakaela ja mõnel isegi kaks tuppe.
Haruldane on see, et mõlemas Sultana emakas arenesid üheaegselt terved looted. Selle juhtumise tõenäosus on umbes ühel naisel 50 miljonist. Tõeliselt uskumatu kokkusattumus on aga see, et lisaks kõigele muule sündisid ühest emakast kahemunakaksikud! See tähendab, et kokku pidi üheaegselt viljastuma kolm munarakku.
Sultana ei teadnud oma seisundist midagi, sest maapiirkonnas asuvas külas elavale naisele polnud varem elus, ka esimese raseduse ajal, ultraheliuuringuid tehtud.
Perekond peab juhtunut õnnelikuks imeks, kuid samaaegselt muretsetakse, kuidas kolme lapsega toime tulla - Sultana abikaasa on lihttööline Bangladeshi maapiirkonnas, ta teenib alla 85 euro kuus.
(Allikas: BBC News. Foto on illustratiivne)