Parim vanus terve lapse sünnitamiseks? 25!

Parim vanus terve lapse sünnitamiseks? 25!

06. Mar 16:32 Emmede Klubi Emmede Klubi

Bioloogiliselt parim aeg emaks saamiseks on 25. eluaasta kandis, ütleb viljatusekspert ja günekoloog dr Gillian Lockwood. Lockwoodi sõnul on naise viljakus sel ajal kõige kõrgem ning nurisünnituse ja geneetiliste haiguste tekkerisk kõige madalamad.

Lockwoodi sõnul on tänapäeval suur probleem, et 40ndatele lähenevad naised näevad üha nooruslikumad välja, seetõttu ka tunnevad end üha nooruslikumalt ja leiavad, et laste saamise lükkamine 40. eluaasta alla on mõistlik valik. Paraku ei peatu naise sisemine bioloogiline kell koos uute kortsuravimite leiutamisega.

"Sa ei saa oma munasarju Botoxiga värskendada," paneb Lockwood naistele südamele. Neljakümnendates eluaastates on naisel igas tsüklis vaid viie protsendi suurune tõenäosus loomulikul teel rasestuda. Rasestumise korral ootab aga ees 40 protsendi suurune raseduse ebaõnnestumise tõenäosus. Ka IVF protseduuri läbi on 40-aastase naise rasestumistõenäosus oma munarakuga vaid 12 protsenti.

Kui üks laps õnnestubki saada, siis jääb ta tõenäoliselt õdede ja vendadeta. Lockwoodi sõnul võib meid ees oodata terve generatsioon "üksikuid lapsi".

Lockwoodi sõnul on naiste valearusaam viljakusest ja kunstliku viljastamise võimalustest 40ndates paljuski pärit Hollywoodist. Nimelt on paljud 40ndates lapse saanud kuulsused väitnud, et rasestusid loomulikul teel, kuid tegelikult on kasutatud doonormunarakku.

Kummatigi tähendab vanas eas emaks saamine Lockwoodi sõnul seda, et röövid oma lastelt võimaluse kasvada üles koos vanavanematega, sest nood on seks ajaks liiga vanad, et lapselaste kasvatamises aktiivselt osaleda.

(Allikas: Daily Mail

 

Bioloogilise valmisoleku kõrval on aga tähtis ka psühholoogiline ja praktiline valmisolek: naine peab lapsi tahtma, olema kindel oma partneris ja võimes lapsed üles kasvatada. Nende asjade paika loksumine on väga individuaalne. Millal on Sinu arvates parim aeg laste saamiseks?

05. Jul 2016, 13:55

Iga naine teab ise, kuna on see õie aeg tema jaoks. Mina isiklikult tundisin ja teadsin, et õige aeg on saada esimene laps 19.aastaselt ja teine paari aastase vahega. Ei pidanud ennast nooreks ja rumalaks . Olin oma otsuses kindel . Kindluse andis ka kindel suhe ja abikaasa. Enne lapsi pidin kindlasti ka abielus olema..nii ka läks 😀

Tänasel päeval olen 4.aastat õnnelikus abielus , meil on täitsa oma kodu ning peres kasvab kaks vahvat poissi 😀