Uskumatu elu maailma esimeste ellujäänud seitsmikutega

Uskumatu elu maailma esimeste ellujäänud seitsmikutega

06. Dec 2019, 13:55 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ka ühe beebiga võib olla nii palju tööd, et emal ja isal ei jagu justkui käsi. Mis siis veel kaksikute või kolmikutega... Või seitsmikutega! Maailma esimesed ellujäänud seitsmikud Kenneth, Brandon, Nathan, Joel, Alexis, Natalie ja Kelsey said hiljuti 22-aastaseks. 24/7 mirror jagab nende elulugu.

USAs Iowa osariigis elavate Bobbi ja Kenny McCaughley esimene laps, tütar Mikayla Marie sündis 1996. aastal. Tegemist oli vanemate jaoks tõelise imelapsega, sest Bobbil oli probleeme viljatusega. 

Kohe alustati ka järgmise lapse planeerimist, kuid kuna esimesel korral oli rasestumine väga keerukas, siis otsiti sel korral abi viljatusravist. Arstide juhendusel hakkas Bobbi võtma Metrodini – ravimit, mis stimuleerib ovulatsiooni. 

Peatselt oligi rasedustest positiivne. Esimese ultraheliuuringus selgus aga šokeeriv tõsiasi – Bobbi ootas mitte ainult ühte, vaid seitset last. Kuna nii mitme lootega rasedus on ohtlik ema ja laste tervisele, soovitasid arstid protseduuri, mille käigus toetatakse elujõulisemate loodete arengut ja eemaldatakse nõrgemad.

Bobbi ja Kenny suutnud oma laste vahel valida ja otsustasid seitsmikrasedusega jätkata. Selleks hetkeks oli maailmas sünnituseni jõudnud vaid 40-50 seitsmikrasedust, ning ellu ei olnud kõik lapsed veel kordagi jäänud.

Kuna Bobbi ja Kenny lugu oli avalik juba toona, annetasid paljud ettevõtted perele kõike vajalikku. Muuhulgas kingiti perele ligi 500-ruudune maja, väikebuss ja aasta jagu toiduaineid. 

Lapsed toodi keisrilõike teel ilmale 31. rasedusnädalal. 19. novembril 1997. aastal sündisidki McCaughley peresse kuue minuti jooksul seitse last. Neli poissi ja kolm tüdrukut said nimedeks Kenneth Robert, Brandon James, Nathan Roy, Joel Steven, Alexis Mary, Natalie Sue ja Kelsey Ann. Kahel lastest, Alexisel ja Nathanil on tserebraalparalüüs.

Esimest kolm kuud ja kümme päeva elas ema lastega haiglas, siis sai pere suure meediakära saatel koju. Muide, Bobbi toitis lapsi esimesed kolm kuud rinnapiimaga! Kodustel toimetustel aitas peret laste beebias vahetustega ligi 70 vabatahtlikku.  Suuremaks kasvades kujunes lastel omavahel suhtlemiseks välja oma keel. 

Tänaseks on seitsmikud täiskasvanud. Natalie, Nathan, Joel ja Kelsey õpivad osariigi kulul ülikoolis. Kenny ja Alexis õppisid kohalikus kolledžis. Kenny on puussepp ja Alexis tahab saada õpetajaks. Brandon töötab USA kaitseväes sõdurina.