Trenn raseduse ajal ei suurenda enneaegse sünnituse ohtu!

Trenn raseduse ajal ei suurenda enneaegse sünnituse ohtu!

26. Jul 2016, 12:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ajaloos on pikalt oldud seisukohal, et rase naine ei tohi end füüsiliselt kuigi palju pingutada, sest raske trenn võib enneaegse sünnituse esile kutsuda. Tänaseks on aga mitmed teadusuuringud kinnitanud, et see ei vasta tõele: raseduse ajal treenimine ei kutsu esile enneaegset sünnitust. Vastupidi, trenn on kasulik nii naisele kui ka lapsele.

Teadusajakirjas American Journal of Obstetrics and Gynaecology äsja avaldatud metaanalüüs kinnitas üle 2000 naise kogemust analüüsides, et ka 3-4 korda nädalas 35-90 minutit korralikku trenni tegemine ei suurenda absoluutselt naise riski enneaegselt sünnitada.

Küll aga tuvastati mitmeid treeningu kasutegureid. Raseduse jooksul trenni teinud naistel tuli harvem ette vajadus tuua laps ilmale keisrilõike teel. Samuti esines treenivatel naistel oma passiivse eluviisiga sookaaslastest harvem gestatsioonidiabeeti ja kõrget vererõhku.

Rasedatele sobivad hästi ujumine, tempokas kõndimine, mõõdukas lihastreening, mõõdukas aeroobika, jooga ja võimlemine, rattasõit, kodu- ja aiatööd, varasema treenituse korral ka sörkjooks, tantsimine jms. Hoiduda tuleks näiteks ratsutamisest ja pallimängudest - kukkumiste, põrutuste ja kõhu vigastamise ohu tõttu.

(Allikad: Medical News Today, Emmede Klubi)


Kas ja kuidas oled Sina raseduse ajal aktiivse eluviisi säilitanud?