Surmaga lõppenud kodusünnituse vastu võtnud ämmaemand mõisteti süüdi

Surmaga lõppenud kodusünnituse vastu võtnud ämmaemand mõisteti süüdi

28. Oct 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Harju maakohus mõistis esmaspäeval süüdi eelmise aasta augustis lapse surmaga lõppenud kodusünnituse vastu võtnud ämmaemanda, talle määrati karistuseks tingimisi vangistus.

Uurimine tuvastas, et lapse kaotanud pere sooviks ei olnud kodusünnitus, vaid nad soovisid kodus olla nii kaua kui võimalik ja tahtsid, et ämmaemand aitaks neil hinnata, millal on õige aeg minna sünnitusmajja. Kohale kutsutud ämmaemand Moonika Tammel viivitas haiglasse minekuga ning selle tagajärjel ei õnnestunud arstidel päästa lapse elu. Ühtlasi sai ka ema raskeid tervisekahjustusi, kirjutab Postimees

Kohus mõistis Tammeli süüdi ja määras talle karistuseks neli aastat vangistust tingimisi viieaastase katseajaga ning kolme aasta pikkuse keelu töötada ämmaemandana. Samuti mõistis kohus Tammelilit välja kriminaaltulu 1250 eurot.

Intervjuus Postimehele rääkis Tammel, et nägi, et haiglasünnitust kartev pere ootas ämmaemandalt julgustust koju jääda. "Ma jäin selle juurde, et nad ise teavad, mida teha. Spetsialistina oleksin pidanud olema karmim ja natukene resoluutsem, öeldes, et siin ei ole mänguruumi. See oli täiesti minu viga," tunnistas Tammel.

Tammel ei olnud andnud nõusolekut kodusünnituse vastuvõtmiseks, ta oli pere juurde kutsutud vaid korraks emakakaela avatust kontrollima.

"See, et ma sinna jäin, andiski neile julguse, et äkki ei peagi kuskile minema. Minu viga oli see, et ma üldse sinna jäin. Oleks võinud ära vaadata, et okei, asi on nii ja mina lahkun. Ma ei tea, mis te edasi teete, kui te praegu kohe ei taha haiglasse minna. Viga oli sinna jääda ja nüüd ma lihtsalt pean oma karistuse vastu võtma," räägib Tammel.

 

Emmede Klubi vahendas traagilise lõpuga kodusünnituse uudist SIIN ja juhtunu ämmaemandapoolset kirjeldust SIIN.

28. Oct 2015, 19:25

Nüüd kus olen tutvunud mõlema osapoole ütlustega ajakirjanduse vahendusel, leian , et antud süüdistus on väga vale. Süüdi on see naine ja tugiisik, kes oma kavalusega tõmbasid kaasa ämmaemanda, kannatajaks on hoopiski ämmaemand.

Ma pole kunagi pooldanud kodusünnitust. See on ülisuur risk ja hoolimatus oma sündimata lapse suhtes. Me ei tea kunagi kuidas sünnitus võib kulgeda.

Mõeldes tagasi oma kahe sünnituse peale. Kui ma poleks haiglas sünnitanud, oleksin olnud ise suures hädas. Nimelt oli mul mõlema sünnituse ajal suur verekaotus.

Mina soovin vaid ämmaemandale tugevat närvi ja teadku , et meie oleme tema poolt 😀 Muidugi tunnen kaasa lastevanematele lapse kaotuse puhul, keegi e peaks lapse surma läbi elama, aga ennekõike on nad ise süüdi !!

Võin tunduda nüüd mõnele teisele ebaõiglane, aga see minu arvamus ja kellelgi pole õigust minu arvamust kritiseerida 😀 !

28. Oct 2015, 15:21

Minumeelest väga ebaaus.