Sünnituse esilekutsumise riskid

Sünnituse esilekutsumise riskid

05. Dec 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Võlur ei hiline kunagi, samuti ei tule ta liiga vara. Ta jõuab alati kohale täpselt õigel ajal." - nii on öelnud "Sõrmuste isanda" karakter Gandalf.

Sama võib öelda ka beebi sünni kohta! Kuigi sina võid olla rasedusest ja pidevast ebamugavustundest väga väsinud, või ei malda lihtsalt enam oma armsa lapsega kohtumist ära oodata.

Tita jaoks tähendab sünnituse esilekutsumine paraku aga seda, et tal kästakse teha midagi, milleks ta veel valmis ei ole. Sama lugu sinu enda kehaga. Sünnituse loomulik algus on justkui sünnituseks valmis ema keha ja sünniks valmis pisikese beebi hormoonide keeruline ja kaunis paaristants.

Sünnituse esilekutsumine on aga alati endaga riske kaasas kandev protsess. Esilekutsumine suurendab olulisel määral edasiste sünnitusprotsessi sekkumiste vajadust, sealhulgas erakorralise keisrilõike vajadust. Ka hilisemate infektsioonide ja näiteks ema sünnitusjärgse depressiooni risk kasvavad.

Sellepärast peaks nii meditsiinitöötajad kui ka kõik naised ise seisma selle eest, et sünnituse esilekutsumine oleks ja jääks tänapäeval millekski, mida tehakse vaid elu ja tervist ohustavates situatsioonides. Mitte sellepärast, et emal on ebamugav. Mitte ainuüksi sellepärast, et beebi on juba suurt kasvu. Mitte lihtsalt sellepärast, et tähtaeg on juba üle läinud. Mitte sellepärast, et arstid ja ämmaemandad tahavad "protsessi kiirendada".

Enne, kui esilekutsumisega nõustud, küsi arstilt väga veenvaid tõendeid, et see on ikka vajalik. Emake loodus on meid teinud nii, et beebid tuleksid emade seest välja. Kui loodus oleks inimlapse seadnud sündimisest keelduma, oleks meil juba ammu suur probleem maailma rahvaarvuga. Seda ju ei ole.


Kui oskad inglise keelt, siis loe BellyBelly äärmiselt põhjalikku ja teadusuuringutele toetuvate põhjendustega artiklit sünnituse esilekutsumisest, sellest, miks eelmainitud põhjused nagu tähtaja möödumine ei ole piisavad argumendid sünnituse esilekutsumiseks, milliste seisundite puhul on esilekutsumine tegelikult näidustatud, kuidas kunstlikud sünnitust esilekutsuvad hormoonid erinevad looduslikest jpm SIIN!


Kas Sinu sünnitus algas loomulikult või kutsuti esile? Kui viimane, siis millisel põhjendusel?

26. Dec 2014, 09:54

Kutsuti esile tablettide ja ballooniga. Sünnitus ise kestis 55 minutit. Esile kutsuti, kuna nädalaid oli 42+ ja preili sündis 42+2.

07. Dec 2014, 17:52

Minu poja otsustas ise millal siia sündida. 😀 Loomulik oli.

07. Dec 2014, 14:52

Minu kutsuti tabletiga esile. Sünnitus ise kestis 1 tund ja 15 minutit. Ehk väga kiirelt läks samas oli see esimene sünnitus väga raske. Kuna laps tuli koos platsenga välja . Ja verekaotus oli 700 ml. Alles teine tablet hakkas toimima.

Irinaaa Irinaaa 05. Dec 2014, 00:13

minu sünnitus algas loomulikult

Irinaaa Irinaaa 05. Dec 2014, 00:13

minu sünnitus lomulikult

13. Jun 2014, 11:30

Õnneks algas mõni päev enne esilekutsumise aega loomulikult. Poja vist ehmastas ära 😃

eveliiy eveliiy 12. Jun 2014, 23:44

algas loomulikult