Sünnitus algab ajust

Sünnitus algab ajust

05. Aug 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Usun, et kui sul on protsessist täielik teadmine, on võimalik sünnituse ajal jõudu saada ja pea selgena hoida, et mitte niivõrd valule keskenduda, kirjutab Denise Spatfora. Ülejäänud raamat õpetab lapsele, kuidas oma beebiga suhelda, et teda siia maailma kõige armastavamal ja mugavamal viisil tuua.

On oluline seda materjali võimalikult varakult lugeda, kirjutab pregnancy.org. Sel moel saad sa üldist kondikava paika panema hakata, et sünnitusprotsessist aru saada, seada endale ootused ja ideaalid.
Kui sa oled selle informatsiooniga raseduse algusest peale kursis, mõistad sa paremini oma arsti ja ämmaemanda ettekirjutusi ja filossoofiat ja sul on ka parem positsioon, et enda oma mõjutada.

Ettevalmistus on täpselt see, mida on vaja, et mistahes uue olukorraga hästi toime tulla. Selle protsessi mõistmine on rahuldustpakkuva sünnituskogemuse jaoks vajalik. Sinu teadmine, kuidas keha töötab, viib sind õigete vastusteni ja aitab sünnitusele kaasa. Ja sa mõistad, et saad ennast usaldada.

Oma keha ja vaimu ühenduse mõistmine aitab seda sünnitusel ära kasutada. Sa usaldad ennast ja tead, et oled teinud endast parima. Sa tunned, et sa oled selleks võimeline ja valmis. Sa õpid, kuidas oma mõtteid suunata ja vabastada kehas aineid, mis mõjutavad meid igapäevaselt ja eriti sünnituse ajal.

Enne, kui me räägime sünnituse füüsilistest etappidest, räägime, kus sünnitus tegelikult alguse saab. Sinu keha toodetavad ained ja hormoonid saavad alguse ajust. Sünnituse jaoks on olulised kolm erinevat gruppi hormoone: endorfiinid ( rõõmu hormoonid), oksüdotsiin ( armastuse hormoonid) ja prolaktiin ( emaduse hormoonid). On ka hormoone, mis võivad sinu vastu tegutseda: katehhoolamiinid (stressi või erutuse hormoonid nagu adrenaliin). Kõik need hormoonid on koguaeg kehas olemas, mitte ainult sünnituse ajal. Sünnituse mõttes on võtmeküsimus mõista, mis neid vallandab ja kontrollida nende vabanemist.

Võimas keha ja vaimu ühendus võimaldab sul ainete vallandamist kontrollida. Sinu vaimne seisund mõjutab nende tootmist väga oluliselt. On vajalik õppida, kuidas oma mõtteid, muresid ja hirme juhtida.

Tähtis on jõuda punkti, kus sa mõtled vähem ja tunned rohkem.

Sünnituse alguses on kõige aktiivsem koht kehas primitiivses asju osas. See piirkond vabastab hormoone, mis võimaldavad emakalihastel reageerida ja avaneda, et beebi saaks välja tulla. See ajuosa kontrollib ka sinu emotsioone. Näiteks võimet jääda rahulikuks ja lõdvestunuks.

Seevastu sinu teadlikkus ja mõtted pärinevad neokorteksist, kõige enam arenenud aju osast. See piirkond reageerib ka ereda valguse, valju müra ja emotsionaalsete häirete puhul. Isegi rääkimine võib stimuleerida adrenaliini vabanemist - see omakorda pärsib sünnitusprotsessi.