Rasedusaegsest väsimusest

Rasedusaegsest väsimusest

08. Jul 2015, 22:53 Emmede Klubi Emmede Klubi

Raseduse ajal võib vähemal või suuremal määral väsimust esineda. Enamasti esineb see raseduse esimesel trimestril, aga võib korduda ka kolmandal. Hea uudis on see, et sa saad oma energiataset tervislike eluviisidega tõsta.

Alusta sellest, et söö palju puu- ja köögivilju ja väldi kiireid süsivesikuid ning töödeldud toiduaineid, kirjutab fitpregnancy. Väldi saiatooteid ja tarbi piisavalt vedelikku.

Soorita igapäevaseid harjutusi isegi siis, kui sa väsinud oled. Aeroobne treening, nagu näiteks mõnus jalutuskäik värskes õhus, paneb sind alati ennast paremini tundma. Kuna sinu unevajadus on suurenenud, mine õhtul tund aega magama. Ööuni võiks kesta 8-9 tundi. Kui võimalik, võid ka päeval 15-20 minutilisi uinakuid teha.

Kuigi mõõdukas kohvi tarbimine ei ole keelatud, ei soovitata seda siiski juua, sest see võib sinu und ja tujusid mõjutada.

Kui sa tunned ennast rasedana pidevalt väsinuna, räägi sellest oma ämmaemandaga - tõenäoliselt laseb ta sul mõned proovid anda, et teha kindlaks, ega sul ei ole aneemiat või kilpnäärme alatalitlust.