Rasedus ja emotsionaalsus

Rasedus ja emotsionaalsus

18. Jun 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ühel hetkel, kui laps kõhtu togib, tunned sa, justkui oleksid seitsmendas taevas, järgmisel aga oled pisaratest üleujutatud, sest proovi, kuidas tahad, Sinu lemmikteksad ei lähe Sulle enam jalga. Tere tulemast, rasedusaegne üliemotsionaalsus!
 

Raseduse ajal on täiesti normaalne tugevaid emotsioone segiläbi tunda.

Aita nende praktiliste nõuannetega oma negatiivseid emotsioone kontrolli all hoida:

 

Puhka! Sul võib olla raskusi töökoha, koduste toimetuste ja perekonna nõudmistega sammu pidada, sest kõik ei ole päris nii nagu tavaliselt. Aeg-ajalt on Su keha väga kurnatud ja sa muutud närviliseks. Parim, mida sa selle vältimiseks teha saad, on igal võimalusel veidi tukkuda ja paluda perel ennast kodustes töödes aidata.

 

Oma toetust. Emotsionaalne tugi on raseduse ajal väga vajalik. Kui Sinu lapse isa ei ole piisavalt toetav, leia keegi teine, kes on sinu jaoks olemas - olgu selleks siis sugulane, sõber või kasvõi iganädalane kohtumine professionaalse nõustajaga.

 

Hoia oma veresuhkru tase stabiilsena. Rasedusaegne ainevahetus võib veresuhkru taset organismis häirida. Madal veresuhkur võib muuta sind närvilisemaks ja plahvatusohtlikumaks kui tavaliselt.

Et oma veresuhkru taset tasakaalustada, söö tihti ja väikeste koguste kauta tervislikku, liitsüsivesikuid sisaldavat sööki.

 

Praktiseeri lõõgastumist, hingamist ja tantsimist. On raske olla hirmudest ja muredest painatud, kui Sa oled kogu keha lõõgastunud, hingad sügavalt sisse-välja või tõused püsti ja hakkad tantsima. Venitamine, liikumine, jalutamine ja mediteerimine aitavad sind tasakaalustatuna tunda.

 

Võta vaimse tervise nimel väike puhkepaus. Küsi endalt, mis oleks praegu see ÜKS asi, mis aitaks sul praegusel hetkel ennast paremini tunda? Ja seejärel TEE SEDA! Hellita ennast, loe romaan algusest lõpuni läbi, vaata oma lemmikfilmi, külasta muuseumi või võta üksi ette jalutuskäik läbi pargi.

 

Lihtsalt ütle EI. Sul on juba piisavalt tegevust, ka ilma nende lisakohustusteta.

Põhjenda oma otsust ja ära satu olukorda, kus sa oled toimetustesse mattunud ja tunned ennast väsinult ja nördinult. On aeg ennast esikohale seada.

 

Vahepeal ennast kehvemini tunda on täiesti loomulik. Kuid ära kannata seda vaikides, kui need tunded on sagedased ja püsivad. Räägi sel teemal oma perearsti või ämmaemandaga, et nõu ja toetust saada.

 

Emmede Klubi