Rasedariided: millele mõelda, mida soetada ja kust osta?

Rasedariided: millele mõelda, mida soetada ja kust osta?

01. Apr 2015, 15:24 Emmede Klubi Emmede Klubi

Unusta kõik senised ettekujutused lohvakatest ja inetutest rasedariietest. Tänapäeval on raseduse ajal võimalik kanda mugavaid, kauneid ning stiilseid riideid.

Rasedariiete valik meie kaubanduses on lai ja erinevatest poodidest on tänapäeval võimalik leida midagi igale maitsele. 

Mõned soovitused enne rasedusaegseks garderoobiuuenduseks poodi suundumist:

• Oota rasedariiete ostmisega seni, kuni neid vaja minema hakkab. Siis on lihtsam proovida ja vaadata, kas riideese istub hästi ja mugavalt. Lisaks ei tea sa ka ette ära, mismoodi ja kui suureks kõht kasvab.
 
• Mõtle sellele, millisel aastaajal sa kõige suurem oled ja planeeri ostud selle järgi, eriti, kui vajad uut talvejopet ja/või –mantlit.

• Osta selliste lõigetega riideid, mida saad kanda ka pärast rasedust - näiteks pluuse, kampsuneid ja rinnahoidjaid. 

• Osta kasutatud riideid – tihti ei ole nad sugugi palju kasutatud ja neid on võimalik soetada oluliselt odavamalt. Teine variant on laenata riideid mõnelt sõbrannalt, kes enne sind rase on olnud.

• Osta ilusast, neutraalset värvi kangast bandaaž, mida saaksid kanda, kui pluusid ja kampsunid lühikeseks jääma hakkavad. Vähe sellest, et see kõhu ära varjab ja hea välja näeb, aitab see ka kõhtu toestada ning selga üleliigsest koormusest, pingest ja valudest säästa.
 
• Kui lapse ilmale toonud oled, on palju nutikaid imetamisriideid – ülemisi osi (pluuse ja kampsuneid), mis on imetamise lihtsustamiseks kiirelt avatavad või nihutatavad ilma liigset ihu paljastamata.

Siit leiad rasedariideid

• Kõigil suurtel kiirmoekettidel (H&M, Lindex jne.) on küllaltki suur valik rasedariideid mõistlike hindadega. 
• Internetist (kuulutuste- ja oksjonisaitidelt nagu osta.ee, okidoki.ee jne.) võid otsida ja osta kasutatud rasedariideid.

 • Internetis on palju veebipoode, mis müüvad rasedariideid (Asos jpt.)

Rasedus, kaal ja rasedariided

Mõned naised saavad rasedana küllaltki kaua oma tavasuuruses riideid kanda, kuid enamus naisi võtab raseduse ajal kaalus juurde kümme kuni viisteist kilo. Igaljuhul tasub spetsiaalsete rasedariiete soetamist kaaluda, sest soonivate ja halvasti istuvate riiete kandmine on ebamugav ja kurnav. Ka raseduse ajal tahab iga naine ennast tunda kauni ja säravana ning kindlasti tasub seega omaenda heaollu ka pisut investeerida.


Emmede Klubi