Piss või lootevesi?

Piss või lootevesi?

16. Aug 2019, 14:38 Emmede Klubi Emmede Klubi

Paljud naised vaatavad sünnituse alguses puhkenud lootevetest mööda, sest peavad seda ekslikult uriiniks - ka kerge põiepidamatus on raseduse lõpus tavapärane sümptom. Meie ämmaemand õpetab, kuidas aru saada, kas tegemist on uriini või tilkuva looteveega.

Emmede Klubi poole pöördus oma kolmandat last ootav 36. nädalat rase naine. Ta küsib: kas väga tihti, pea iga kümne minuti tagant on normaalne pissil käia? Või peaks kahtlustama, et looteveed tilguvad? Kas lootevett on üldse võimalik n-ö pissida?

Meie ämmaemand Maret Voites rahustab - lootevett pissida pole mingil juhul võimalik. Naistel asuvad kuseteed ja suguteed eraldi. Looteveed saavad väljuda vaid tupe kaudu, piss ainult kusiti kaudu. Lootevete tilkumine pissihäda tunnet ei tekita. 

Vahel võib aga naine siiski segaduses olla, kust vedelik püksi või potti tuli. Ämmaemand kirjeldab, et kui tegemist on looteveepõie kõrge rebendiga ning looteveed tõesti tilguvad, siis tulevad sortsakad püksi igal ajal ja eriti pärast pikutamist tõustes, mitte ainult WC-s pissil olles.

Kui naine ei saa siiski aru, kas tegemist on looteveega või mitte, tasub pöörduda sünnitusmaja vastuvõttu kontrolli. Seal tehakse spetsiaalse testpulga abil kindlaks, millega tegu. Siis on ema süda rahul, julgustab Maret Voites.

Raseduse ajal võib ootamatult suurenenud vajadust pissil käia põhjustada ka lapse asendimuutus - ta võib nüüd rohkem põiele suruda. Varsti võib tita uuesti kõhus asendit muuta ja ka surve põiele kergeneda. Väga tihe WC külastamine võib viidata ka põiepõletikule, mis vahel kulgebki muude sümptomiteta. Kuna põletikud tuleb raseduse ajal kindlasti välja ravida, võiks murettekitavalt tihedast pissimisest oma ämmaemandale igal juhul rääkida. Põiepõletikku on lihtne uriinikülvist diagnoosida.

(Allikas: Emmede Klubi, küsimuste-vastuste rubriik "Ämmaemand annab nõu")

 

Kuidas Sina aru said, et looteveed tilguvad?

 

20170713231400-14074.jpg