Pilt: vastsündinu hoiab peos hormoonspiraali, mida trotsides ta siia ilma sai!

Pilt: vastsündinu hoiab peos hormoonspiraali, mida trotsides ta siia ilma sai!

08. May 2017, 13:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mirena rasestumisvastane hormoonspiraal.


Lucy Hellein sai möödunud aasta detsembris teada, et on 18 nädalat rase. Naine ei osanud lapseootust varem kahtlustada, sest talle oli paigaldatud rasestumisvastane hormoonspiraal Mirena.

Mirenat kasutades on naisel väike võimalus emakavälise raseduse tekkeks, see on üks hormoonspiraali riske. Eluvõimelise raseduse tekkimise võimalus on veelgi väiksem. Hormoonspiraalid on väidetavalt üle 99% tõhusad. Kui rasedus siiski tekib, on risk, et spiraal segab platsenta tööd ja rasedus katkeb.

Lucy kandis aga raseduse võiduka lõpuni. 27. aprillil teostati keisrilõige, et laps ilmale tuua ja Mirena üles leida. Spiraal peitis end platsenta tagant.

Pisikesest Dexterist sai aga üleöö kuulsus! Nimelt andsid operatsiooni assisteerinud õed spiraali hetkeks tita enda kätte ja klõpsasid pildi, mis jääb igaveseks meenutama, et Dexter tuli siia ilma üht maailma tõhusaimat rasestumisvastast vahendit trotsides. Vahva pilt hakkas kiirelt internetis levima:

 20170508132003-57183.jpg 

 

Kuna lapse sünnitähtajaks oli tegelikult 4. mai, mis on rahvusvaheline Star Warsi päev, naljatlesid arstid, et Jõud on poisikesega.

(Allikas: Lucy Hellein, Instagram)