Perekooli loeng „Tugiisikule“

Perekooli loeng „Tugiisikule“

15. Apr 2014, 10:04

Mina olen oma rasedusega arvel Ida-Tallinna Keskhaiglas, sinna ma lähen sünnitama ja seal käin ma end aeg-ajalt ka koolitamas. Raplas kahjuks enam sünnitada ei saa ning kuna mul on seni olnud paremad kogemused arstidega just Tallinnas, siis sinna ma end ka arvele võtsin. Aga see selleks.

Sel korral külastasime Perekooli loengut mehega koos, kuna teema ju tegelikult puhtalt talle. Saab ju temast minu tugiisik sünnitusel. Mis elukas see tugiisik on, seda vist selgitama kellelegi ei pea, aga lihtsalt öeldes on tugiisik see inimene, kelle sa sünnitusele endaga kaasa võtad. Nagu juba aru saite, siis minu puhul on selleks mu meheputukas.

Minu positiivseks üllatuseks oli loeng väga huvitav ja hariv ka minu jaoks. Ma ei olnud seni veel ühelgi loengul käinud, mis tutvustaks sünnitegevust kui sellist ja kuidas seda ära tunda. Selles suhtes oli nagu kaks ühes pakett – räägiti nii tugiisiku rollist kui sünnitegevusest üldiselt. Ja väga mõnusalt seejuures. Üldse ei hakanud igav ja aeg möödus kui lenneldes. Oli näha, et see arst oli varemgi esinenud.

Olen ennegi ITK Perekooli loengutel käinud ja siiani ei ole ükski nõnda meeldiv olnud. Paratamatult lekib jutu sisse infot, millega sa oled juba kogu oma raseduse aja tuttav olnud, tool muutub ebamugavaks ja jutuvestja toon tüütuks. Sel korral oli aga hoopis teistmoodi.

Ämmaemand, kes meile tugiisiku rollist jutustas kasutas väga palju positiivseid omadussõnu, kui rääkis rasedatest ja nendega kaasas olevates tugiisikutest. See tekitas juba omaette sooja ja usaldava tunde. Tema kõnemaneer ja suhtlemisviis oli soe ja avatud, tundsin, et talle meeldib seda juttu rääkida (kuigi ilmselt on ta seda teinud juba miljoneid kordi..) ja tal on hea meel, et me oleme seal.

Eriti mõnus oli see hetk, kui ta lasi tugiisikutel oma rasedate peal näidata, kuidas valuhetkedel meid mudima peab ja luges sõnad peale, et mehed seda ikka usinasti juba enne sünnitegevuse algust harjutaksid. Pole üldse paha mõte..

Igatahes, kui keegi otsib mingit loengut, mida kuulata, siis soovitan seda. Loomulikult eriti juhul, kui on plaan tugiisik endale sünnitusele kaasa võtta. On see siis su mees või keegi teine. Kasulik on see neile kindlasti. Ja nagu ma juba mainisin, kasulik on see ka sulle kui sünnitajale. Kui midagi uut endaga kaasa ei võta, siis hea meeleolu kindlasti:)

 

21. Oct 2014, 16:29

Mul ongi ees otsustamine millisesse loengusse minna. See tundub kõige kasulikum nendest. Väga kasulik nõuanne.

eveliiy eveliiy 30. Apr 2014, 22:49

Meie omalajal mehega ei käinud selles loengus, käisime küll mõnes teises, aga selle tugiisiku oma jätsime vahele, sest tundus mõttetu😀 aga rõõm kuulda, et tegelikult oli see kasulik loeng.

17. Apr 2014, 18:02 Madi

Heh, no jah, vot mina olen selline laisk raske olnud selle koha pealt, et ei ole viitsinud end nende sünnitamise asjadega eriti aktiivselt iseseisvalt kurssi viia ja minu jaoks oli huvitav😀 Küllap nendele oligi kasutu, kes on ise suure eeltöö teinud. Mul oli nõnda vettesünnituse loengul, selle kohta olin tõesti uurinud.
Meil on ka plaan tugiisikuga siin veel külastada loomuliku sünnituse loengut ja käi majaringkäigul😀

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 17. Apr 2014, 10:13

Huvitav lugeda vastupidist kogemust - me käisime teisipäeval sünnituse loengus ja majaringkäigul, oli ka täitsa tore, kuigi sünnituse osas mitte eriti midagi uut mu jaoks, mehe jaoks küll, aga kuulsime seal, et just esmaspäevane tugiisiku loeng oli täitsa kasutu olnud 😛 Ma ise siiski skeptiline ei ole, kuna niikuinii ma olen nohikuna kõike juba raamatutest lugenud ja minu jaoks ei olegi niivõrd oluline see info kuivõrd nende positiivse suhtumisega ämmakatega lävimine, kohapealse õhkkonna tunnetamine, koos mehega nendele asjadele mõtlemine jne.