Pelgulinna sünnitusmajas avati moodne sünnitustuba

Pelgulinna sünnitusmajas avati moodne sünnitustuba

01. Oct 2018, 14:32 Emmede Klubi Emmede Klubi

Fotod: Linda Liis Eek, Lääne-Tallinna Keskhaigla Facebook


Möödunud reedel avati Pelgulinna sünnitusmajas Eesti esimene uudse kontseptsiooniga sünnituspalat - koduse miljööga sünnitustuba. Sünnitustuba on pähklimüügiettevõtte Germund Hulgi kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Minimalistliku haiglapalati asemel meenutab see sünnitustuba hubast ja kodust tuba, kus on kõik tänapäevased mugavused sünnitaja ja tugiisiku jaoks. Samas on ruumis olemas kogu vajalik aparatuur naise ja sündiva lapse turvalisuse tagamiseks. Pelgulinna sünnitusmaja sünnitusosakonna ämmaemandusjuhi Liis Jõgise sõnul on sünnituse loomuliku kulgemise juures oluline toetav keskkond. „Uudses sünnituspalatis on vann, ekraan, helisüsteem, reguleeritav valgustus, samuti kõik vajalik naise ja sündiva lapse turvalisuse tagamiseks.“

Sünnitustoa sisearhitekt on Reet Helisabeth Karm. 

Ainus kodumaine pähklifirma Germund Hulgi kogus uudse sünnitustoa rajamiseks raha juubelitoote „Sajandi segu“ müügilt. Toodete müük ja raha kogumine sünnitustubade kodusemaks muutmiseks jätkub kuni EV100 programmi lõpuni 2020. aasta veebruaris.

„Soovisime Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul teha kingituse, mis toetab Eesti riigi järelkasvu ja noori peresid,“ ütles Germund Hulgi arendus- ja projektijuht Endrik Reimer. „Oleme tänulikud kõikidele headele inimestele, kes on juubelitoote ostuga panustanud Pelgulinna sünnitusmajja senisest veelgi paremate tingimuste loomisesse. Loodame, et hea koostöö jätkub ja hubaseid sünnitustube on varsti veelgi rohkem,“ lisas Reimer.

„Mul on siiralt hea meel, et juubeliaasta on kokku viinud erinevates valdkondades tegutsevad organisatsioonid, kelle ühise panusena on investeeritud Eesti tulevikku,“ sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa.

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi tegevjuht Mary Teras avaldas lootust, et Germund Hulgi eeskuju sütitab ka teisi Eesti ettevõtteid. „Julgustaksin tegusaid ettevõtteid meiega kontakti võtma, et saaksime koos Eestimaa sünnitusmajade ja kõige pisemate heaks imetegusid korda saata. Ideid, mis vajavad kiiret tegutsemist ja teostust, on veel palju.“

 Renoveerimistöid teostas Room Room OÜ.

20181001142904-29850.jpg

20181001142923-30128.jpg

20181001143021-20307.jpg

 

Kas Sulle meeldiks sellises toas sünnitada? Kui tähtsaks pead sünnituse juures miljööd?