Pelgulinna sünnitusmaja lõpetas homöopaatilist vaktsineerimist õpetanud joogajuhendajaga lepingu

Pelgulinna sünnitusmaja lõpetas homöopaatilist vaktsineerimist õpetanud joogajuhendajaga lepingu

20. Jun 2018, 12:53 Emmede Klubi Emmede Klubi

Pelgulinna sünnitusmaja perekeskuses rasedate joogat juhendava Terje Tähe viimaseks tööpäevaks jääb 30. juuni, kuna Tähe on väljaspool haigla perekeskust õpetanud noortele emadele homöopaatilist vaktsineerimist, vahendab ERR

Möödunud nädalal ilmus meedias uudis, et farmatseudi diplomiga Terje Tähe, kes töötab sünnitoetajana ja juhendab Pelgulinna sünnitusmaja perekeskuses rasedate joogat, peab värsketele emadele juba aastaid loenguid homöopaatilisest vaktsineerimisest. Sellist asja nagu homöopaatiline vaktsineerimine pole aga teadus- ja meditsiinivaldkonnas olemas.

Terviseamet pöördus Lääne-Tallinna Keskhaigla poole ettepanekuga lõpetada Tähe leping joogajuhendajana, et vähendada tema mõju tulevastele emadele.

"Terje Tähe juhendas kord nädalas rasedate joogatundi Pelgulinna sünnitusmajas. Meile teadaolevalt ei ole ta meie majas kunagi käsitlenud vaktsineerimise teemat, sest oleme teadlikud, et tema tõekspidamised vaktsineerimisest ei kattu põhimõtetega, mida peame Pelgulinna sünnitusmajas õigeks. Siiski, olles võtnud arvesse võimalikku kahju, mida võivad kaasa tuua mittetõenduspõhised ja vaktsineerimisvastased soovitused, on Lääne-Tallinna Keskhaigla otsustanud Terje Tähega sõlmitud käsunduslepingu lõpetada," selgitas otsust LTKH kommunikatsioonispetsialist Liisa Suba.

Mis on homöopaatiline vaktsineerimine?

Terje Tähe korraldatud homöopaatilise vaktsineerimise loengust tegi möödunud nädalal reportaaži Eesti Päevaleht. Tähe avaldas loengus arvamust, et ühiskonnale pole ohtlikud mitte need inimesed, kes on tavameditsiini järgi vaktsineerimata, vaid need, kes on vaktsineeritud. Tähe nentis, et homöopaatiliste vaktsiinide täpne toimemehhanism pole teada, kuid on teada, et need vaktsiinid on ohutud, sest ei sisalda toksiine - homöopaatiline vaktsiin on nii lahja, et sisaldab haigustekitajast vaid selle energiat.

Homöopaatilistest vaktsiinisest on Tähele teadaolevalt abi nii difteeria või leetrite kui ka malaaria ja Siberi katku vastu. Homöopaatilisi vaktsiine manustades tuleb järgida kindlaid reegleid – näiteks ei tohi ainet võtta metallist lusikat. Vaktsiini tõttu võivad inimesel tekkida higistamishood. Kui midagi valesti läheb, tuleb Tähe sõnul võtta pits kangemat - siis saab kõik korda.Mida Sina arvad – kas lepingu lõpetamine oli õige otsus?