Parfüümist loobumine aitas viljatul paaril lapse saada!?

Parfüümist loobumine aitas viljatul paaril lapse saada!?

01. Nov 2017, 12:31 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nicola ja Mark Szymanowski üritasid nii loomulikul teel kui ka kunstliku viljastamise abil last saada seitse aastat. Beebi jõudis perekonda aga alles siis, kui vanemad loobusid arsti juhendusel parfüümi kasutamisest ja tugevast treeningust!

Nicola ja Mark kohtusid 2008. aasta septembris. Peatselt otsustas paar, et on laste jaoks valmis. Paraku ei jäänud Nicola kuidagi rasedaks. 2011. aastal tuvastasid arstid, et Marki sperma sisaldas vähe seemnerakke ning Nicolal oli vähe munarakke alles ja tema hormonaalne tasakaal polnud päris paigas.

Kuni 2013. aastani proovis paar jätkuvalt loomulikul teel last eostada, siis pöörduti kunstliku viljastamise poole. Sama aasta jõululaupäeval tegi Nicola positiivse rasedustesti. Paraku leiti 13 päev hiljem toimunud arstivisiidil, et südamelöögid puuduvad. Hiljem puhastuse käigus sai paar teada, et oli kaotanud identsed kaksikud.

2014. aasta märtsis avastas Nicola, et on loomulikul teel rasestunud. Paraku katkes lapseootus ka sel korral.

2015. aasta veebruaris leidsid Nicola ja Mark endale uue viljatusarsti. Dr Gillian Lockwood andis paarile täiesti uued juhtnöörid: lisaks kofeiinile ja alkoholile pidid nii naine kui ma mees oma elust täielikult välja lõikama ka muud toksiinid, sealhulgas parfüümid, milles sisalduvad mürgid jõuavad ka kasutaja vereringesse. Lisaks pidi Mark loobuma tugevast trennist, sest arvati, et treeningujärge endorfiinide sööst võib spermale Marki juhtumi puhul kahjuks tulla.

Järgnes veel kolm ebaedukat kunstliku viljastamise katset, enne kui neljandal katse tulemusel sündis 2017. aasta mais Charles Henry John.

Nicola sõnul näitab nende perekonna kogemus, kuivõrd imeline on teadus - ilma kunstliku viljastamise alaste teadmiste ja võimalusteta, poleks temal ja Markil perekonda.

(Allikas: Daily Record)


Kas teadsid, et enamik parfüüme sisaldab kahjulikke aineid, sealhulgas allergeene, mistõttu parfüümi pole mõistlik kanda ka vastsündinu lähedastel beebi hoidmise ajal?