Omavaheline seksuaalsus peale sünnitust

Omavaheline seksuaalsus peale sünnitust

23. Aug 2013, 07:37 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Kui mees on minuga sünnitusel kaasas olnud, kas ta ka pärast seda tunneb minu vastu iha?" Seda küsimust on paljud emad psühholoogi Diana Zande käest küsinud. 

Möödas on ajad, mil mees istus naise sünnituse ajal sigariga ootetoas. Tänapäeval lähevad enamik mehi naisega koos sünnitustuppa, hoiavad tema kätt ja toetavad nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Lapse sündi kogetakse koos. 

Loomulikult võib mõni mees beebi sündi nähes verest välja minna ja peale sünnitust armatsedes võib tal sünnitustoas toimunu meelde tulla. 

Kui naine muretseb, kuidas mees sünnituse ajal reageerib, soovitab psühholoog vaadata koos mõnda ilusat filmi rasedusest ja sünnitusest, ning minna perekooli, kus mees saab teada, mis sünnitusel toimub. Kui mees on endiselt skeptiline ja arvab, et see on tema jaoks liiga palju, võib kokku leppida, et ta on tuhude ajal koos sinuga, aga kui beebi sündima hakkab, läheb eemale ja jätab su ämmaemandate hoole alla. 

On olemas ka mehi, kes usuvad, et neil ei ole sünnitustuppa asja. Sel juhul aksepteeri tema tundeid ja otsust. Vastasel juhul võib see tõesti peale beebi sündi teie seksuaalsuhet mõjutada. 

Peale sündi rääkige oma tunnetest, muutke magamistoa tuli hämaramaks ja peagi oletegi selleks õiges tujus, julgustab psühholoog.

Emmede Klubi