Ole vormis - proovi rasedate joogat!

Ole vormis - proovi rasedate joogat!

11. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Rasedus on äärmiselt ilus keha ja hinge seisund. Samas, erinevatel põhjustel võib raseduse ajal esineda ebamugavustunnet, mis pärsib seda head tunnet.

Ei ole saladus, et keha hea vorm on kasulik ja isegi vaimse tervise pant. Seetõttu soovitavad arstid rasedatel ka füüsilisele tegevusele tähelepanu suunata. See aitab ka erinevaid meditsiinilisi probleeme ära hoida.

Aga mida valida? Tänapäeval on palju erinevaid võimalusi - shaping, aeroobika, ujumine, võimlemine... Ja meie soovitame kindlasti proovida ka joogat!

Jooga ei ole rasedatele ainult tegelemine kehaga, vaid ka vaimuga. Sa väsid vähem, oled rõõmsameelsem, Sul on hea tuju ja harmoonia terveks päevaks. Lisaks aitab see ennast füüsiliselt paremini tunda - selg ja puusad ei ole nii valulikud. Jooga aitab paremini oma keha tundma õppida ja kuulata. See on täpselt see, mida iga naine raseduse ajal vajab, sest ennast sünnituse ajal kuulata on väga tähtis.

Jooga parandab võimet keskenduda, kontrollida oma hingamist ja kohandada füüsilist ja vaimset seisundit. See on juba ammu teaduslikult tõestatud, et rasedad, kes on joogas käinud, on rahulikumad ja vähem tundlikumad, ning neil esineb vähem komplikatsiooone

Lisaks on ka sünnitus kindlasti lihtsam. Õigesti hingamine, võime puhata -see kõik leevendab valu ja säästab energiat. See on omamoodi sünnituskoolitus. Sünnituse ajal on tähtis, et laps saaks ema verest piisavalt hapnikku - see oiab ära hapnikupuudust, mida esineb vastsündinutel üsna tihti. Kõike seda aitab õige hingamine ära hoida.

Muidugi ei saa seda kõike pelgalt ainult jutu peale uskuda. Seda tuleb tõesti ise proovida ja veenduda, et see tõesti toimib. Jooga abil on võimalik leevendada erinevaid ebameeldivaid olukordi, mis Sind otseselt raseduse ajal mõjutavad. Nende hulka kuulub seljavalu, veenilaiendid, probleemid seedimisega...

Rasedate jooga aitab normaliseerida hormoone, tugevdada emaka limaskesta, parandab rühti ja aitab lihaseid paindlikumaks muuta.
Ja ka see ei ole veel kõik, mida jooga Sinu kehaga teha võib! Ara unusta sünnitusjärgset aega! Raseduse ajal joogas käimine aitab peale sünnitust paremini taastuda - ja aitab ka imetamisega seoses tekkivaid probleeme leevendada.

Kui Sa ei ole veel seda imelist joogat proovinud, ära enam oota -proovi!

 

Emmede Klubi

15. Nov 2014, 14:15

Tartus ootame beebiootel naisi esmaspäeviti kell 11.00-12.30 vahvasse joogagruppi, kus lisaks harjutustele ja hingamispraktikale saame vestelda, jagada, küsida kõiki teemakohaseid probleeme, rõõme..olete oodatud! Täpsem info: www.estspa.eu/pereklubi 😇

Irinaaa Irinaaa 15. Oct 2014, 15:36

Mina käisin kui olin rase joogas, väga meeldis! Soovitan!