Nõuandeid tulevastele isadele

Nõuandeid tulevastele isadele

21. Jun 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Osad tulevased isad arvavad, et neil on kaks ülesannet - üks, mis selle 9 kuu seiluse käima pani ja teine, mis algab peale sünnitust lapse kasvatamisega. Tegelikult on palju, mida isad saavad ka raseduse ajal teha.

Praktiline osa

Sea lastetuba valmis: värvi seinad ( vali beebisõbralik värv), pane põrand, monteeri mööbel valmis jne, soovitab FitPregnancy. Pane käed külge kõigele, mis vajab kõpitsemist. 

Muuda kodu lapsekindlaks. Kata pistikud kaitsmetega, kinnita riiulid kindlalt seinte külge, paigalda beebiväravad ... võib tunduda, et läheb veel kaua, kuni beebi ringi roomama ja uudistama hakkab, aga see päev on kohal varem, kui sa oskad seda oodata. 

Võta ka kodustest töödest rohkem enda kanda, kui sa seda võib-olla siiani tegid. Ja kui su kallis rase tahab öösel kell 3 banaani ja need on kodust otsa saanud. Noh, sa ju tead, kus su kingad ja jope asuvad? 

Aita beebihooldusega. Kui su naine on peale sünnitust väsinud ja kuigi ta imetab, saad sa aidata tal last kaissu ja tagasi võrevoodisse tõsta. See aitab tal natukenegi energiat säästa. 

Emotsionaalne osa

Kuula ja alles siis räägi. Sinu jutuajamised spordist, poliitikast või mis iganes päevakajalisest teemast võivad hetkel tahapoole jääda, sest sellised teemad nagu hommikune iiveldus, kaalutõus ja ärevus on praegu esirinnas. 

Mine sujuvalt asjaga kaasa ja jää rahulikuks: tõenäoliselt esineb su kallil rasedal meeleolukõikumisi. Tuleta endale meelde, et nende taga on tema hormoonid, mitte tema ülereageerimine. 

Näita oma toetust: ta peab loobuma alkoholist - seega ära tarbi seda tema nina all ka sina. Käi naisega kaasas võimalikult paljudel arstivisiitidel. Ütle talle midagi toredat - lihtsalt niisama. 

Tuleta endale meelde, et sa ei ole enam number üks. Sa võid ennast küll teisiti tunda, aga see on paratamatu muutus pere tekkel.

Füüsiline osa

Kasuta oma käsi: masseeri tema selga, õlgu, jalgu. Hõõru, silita, paita - tee ükskõik mida, mis talle meeldib. Tema rasedusega tekkinud lisakilode tõttu on ta kehas rohkem pingeid. Aita neid leevendada. 

Ole seksi-teemadel delikaatne. Ta võib sellest huvitatud olla või mitte olla. Tee kindlaks, mis on tema jaoks kõige mugavam. Üks hea valik on külili tegutseda ( mees taga). Teine variant on lasta tal peal olla, et ta saaks olukorda ise kontrollida. 

Näita enda kiindumust ka muul viisil - kallista, suudle, hoia tema käest kinni. Sellel on tema jaoks väga tähtis osa. Tee neid kõiki ja sageli.

eveliiy eveliiy 30. Jul 2014, 16:29

Hea artikkel, mida võiksid lugeda tulevased isad