Noore ema pihtimus: Mida ma oleksin tahtnud teada rasedusest!

Noore ema pihtimus: Mida ma oleksin tahtnud teada rasedusest!

12. May 2015, 20:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

Iga rasedus on erinev ja mitte ainult igal naisel erinev, vaid ka ühe naise rasedused erinevad üksteisest. Rasedus kätkeb endas hulga füüsilisi ja vaimseid muutusi, tihtipeale tulevad need muutused ootamatult, isegi juhul, kui rasedus on juba mitmes. Kui aga käsil on esimene rasedus, siis võivad nii mõnedki asjad päris ehmatada. Siia postitusse oleme kokku kogunud need kogemused, mis üht esmarasedat kõige enam üllatasid ja seda mitte positiivselt.

RASEDUS!

  • Hommikune iiveldus - kas te teete minu kulul nalja? Hommikune, te ütlete? Kui hommik kestab ööpäevläbi ja nii mitu nädalat järjest, siis tõepoolest, võib seda nimetada hommikuseks iivelduseks.
  • Kaalutõus - miks mitte keegi ei hoiatanud, et minu varem väga saledale kõhule tekivad esimese asjana sangad (mitte armas beebikõht) ja seda vaatamata asjaolule, et tänu "hommikusele iiveldusele" ei lähe alla muu kui külm vesi ja hapud õunad. 
  • Olin teadlik, et puusad laienevad raseduse ajal, et beebi esiteks kõhtu ära mahuks ja seejärel sealt ka välja mahuks. Aga ma ei olnud teadlik, et see kõik toimub juba üsna raseduse alguses.
  • Liigume nüüd edasi suure kõhu probleemide juurde. Magamine - jah, see on kõigile teada-tuntud tõde, et raseduse edenedes muutub magamine ebamugavast võimatuks. Esiteks tekivad kõrvetised, mis muutuvad täiesti talumatuks hetkel, mil pea patja puutub. Teiseks tundub, et kõhuelanik on ööloom, kes magada ei mõista. Kolmandaks võid end ühel hetkel avastada situatsioonist, kus sa suudad küll end küljelt selili veeretada, kuid sealt edasi enam mitte ja nii sa siis lebad voodis nagu putukas, kes ühele ega teisele küljele iseseisvalt ei saa. Siis ei olegi muud lahendust kui ajad oma kalli kaasa üles, et ta Sind siis lükkaks või tõmbaks, vastavalt sellele, kummale küljele keerata soovid. Ja ei tohi unustada ka seda patjade hunnikut, mis sind voodis ümbritseb, ka need tuleb külge keerates ümber sättida. Neljandaks on tõsiasi, et ühel hetkel Sa tõenäoliselt vihkad ööd, sest Sinu jaoks tähendab see üksinda pimeduses vahtimist ja pidevaid pissipeatusi. Päeval seevastu on uni magus.
  • Jalatsite jalgapanek - see on tõsine probleem, sest kui Su kõht on juba nii suur, et enam oma varbaid ei näe ja kummardamine/kükitamine utoopia on, ei suuda Sa suure tõenäosusega ka oma jalatsitel paelu siduda ja ka sokkide jalgapanek muutub parajaks tsirkuseks. Aga just selle jaoks on olemas rasedal naisel ka see härra, keda kõige selles "süüdistada" saab.
  • Piinlikud probleemid! Hemorroidid - kujuta ette, et Sul on kõht kinni, Sa istud tualetis ja ühel hetkel tekib tunne, nagu punnitaksid enda seest okassiga välja. Kui Sa paberiga sellele piirkonnale vastu lähed, tabab Sind õud - seal on mingi asjandus, mis põhjustab valu. Läbi ebamugavustunde saad oma intiimpiirkonna siiski puhtaks ja kui siis julged palja käega seda asjandust katsuda - ausõna, Sul tekib soov oma atraktiivne taguots enda küljest lahti monteerida ja selle eest metsa joosta. Ja nüüd kujuta ette, et see asjandus muutub põletikuliseks. Rääkimata sellest, et tualetis käimine on Sinu kõige hirmsam õudusunenägu, ei saa Sa enam kõndida, istuda ega magada. Sa lähed rasedatele mõeldud EMOsse ja kurdad, et Sul on seal tagapool mingi värgendus, mis põhjustab põrgupiinu aga Sa ei tea, misasi see on, sest varasem kokkupuude sellise asjaga on olematu. Kas Sa suudad seda ebamugavustunnet ja piinlikkust endale ette kujutada? Sa oled seal EMOs, ootad paar tundi, et üks noor ja kena meesarst saaks Sinu kõige ebaatraktiivsemat kehapiirkonda lähemalt uurida ja seda asjandust katsuda. Ja kogu ootamise vältel püüad leida sobivat asendit, kuid igasugune liigutamine on valus, Sa kõnnid nagu rase part ja istumine on täielikult välistatud. 
  • Gaasikoll. Raseduse ajal on kogu Sinu seedesüsteem suure pinge all, sest ta on ju kuskile kokku surutud ja kõik need hormonaalsed muutused ei mõju ka just kuigi positiivselt. Sa jalutad tänaval ja tood kuuldavale meesterahvale kohase kõhutuule, vaatad kärmelt ringi, kas keegi kuulis, kindluse mõttes köhatad, lohistad jalgu järgi ja püüad põgeneda nii kiiresti kui võimalik. Kõikvõimalikud toidud tekitavad tunde, justkui tahaks Su kõht gaasidest lõhkeda. Kui Sa varasemalt puuksutasid vaikselt tualetis, mitte oma peika ees, siis nüüd ei suuda Sa enam oma gaaside väljatuleku kohta, aega ega ka volüümi valida ning Sinust võib saada krooniline peeretaja.
  • Sa muutudki päriselt tujutsevaks monsteriks. Su härra vilistab autos ja kui varasemalt tegid seda ise ka, siis nüüd oled Sa hullumise äärel, kui juba esimest vilenooti kuuled. Vahet ei ole, mida Su mees Sinu heaks teeb, Sind ärritab igal järgmisel hetkel uus asi. Sa tahad, et ta masseeriks Su jalgu ja ta teeb seda imehästi, kuid juba mõne tunni möödudes Sa vihkad seda, kuidas ta Sind puudutab. Tema lõhn, mis Sind varem erutas, tekitab nüüd Sinus soovi oksendama joosta. Sinu armas kaasa, kes tunneb huvi, kuidas Sa end tunned, kuidas ta saaks Sulle toeks olla ja kes siiralt soovib Sind aidata, muutub Sinu silmis kõige halvemaks mehehakatiseks, keda Sa eales kohanud oled. Jah, Sa ilmselt aegajalt soovid maa alla vajuda, sest Sul on oma käitumise pärast piinlik, kuid juba sekund hiljem oled veendunud, et Sinul on siiski õigus ja kõik teised lihtsalt ei mõista Sind.
  • Don't you dare to touch me! Miskipärast arvavad paljud inimesed, et nad võivad tulla ja Sinu kõhtu silitada ilma sinult luba küsimata. Järgmine kord kui keegi nii teeb, silita tema kõhtu ka ja uuri, mida ta täna söönud on.
  • Rase naine muutub justkui kõigi omaks, kõik võivad näppida, soovitusi jagada ja Sinu valikuid kritiseerida.
  • Me-oleme-rasedad-ja-räägime-kõigest grupid. Kas Sa enne rasedust suutsid uskuda, et ühel hetkel jagad Sa kõige intiimsemaid ja isiklikumaid asju täiesti võhivõõraste naistega? Jah, Sa hakkad seda tegema. Sa räägid neile oma voolusest, Sa jagad nendega oma rasedusaegse seksielu detaile, Sa räägid nendega kõhukinnisusest ja nendest hirmsatest asjandustest - hemorroididest. Raseduse ajal ei ole intiimprobleemid enam tabu, Sa jagad neid vägagi lahkelt oma uute sõbrannade ja ämmaemandaga. 
  • Seks? Teadupärast on vaja seksida, et saada testile need imelised kaks triipu, kuid alates sellest hetkest muutub kõik. Totaalselt! Seks peaks kahte inimest ühendama ja olema mõnuallikas, rasedust ju enam kartma ei pea ja seega võiks seda tegevust mitu korda päevas harrastada, kas pole nii?! Well, guess again! Esiteks oled Sa koguaeg väsinud ja kui korraks istuma jääd, kuuleb peika juba hetk hiljem norsatust. Teiseks on sul "hommikune iiveldus", mis kestab päevi ja nädalaid järjest. Kolmandaks tunned Sa end ilmselt oma paisuvas kehas ebaatraktiivsena, mis peletab viimsegi seksiisu. Ja ega need gaasid, hemorroidid ja lekkivad rinnad ka just varasema seksisõltlase staatuse taastamisele kaasa ei aita. Millal Sa uuesti seksi lainele saad? Enne sünnitust otseloomulikult, sest räägitakse ju, et seks pidavat aitama sünnitust esile kutsuda.

Millised on olnud teie kõige meeldejäävamad "mis-kurat-see-veel-on" momendid seoses rasedusega?