Naine kuulub iseendale, rase naine kogukonnale?

Naine kuulub iseendale, rase naine kogukonnale?

21. Mar 2017, 17:28 Emmede Klubi Emmede Klubi

Cardiffi ülikooli teadlased intervjueerisid emasid ja vanaemasid ning leidsid, et kogukonna huvi ja kriitika naise raseduse ja tita toitmisviisi vastu on põlvkondade vahetusega märgatavalt tõusnud, mis tekitab emades asjatut ebakindlust ja negatiivseid emotsioone.

Paljud rasedad ja lapse saanud naised tundsid, et teised inimesed jälgivad ja hindavad neid pidevalt. Naised tõid näiteid kohvikutöötjatatest, kes avaldavad arvamust, kas rase ikka tohiks seesugust toitu tellida. Rinnaga toitvad emad kogesid avalikus kohas imetades negatiivseid kommentaare rinna paljastamise teemal. Pudelitoidul titade emad tundsid aga vajadust rinnapiimaasendajat avalikes kohtades peita, et mitte negatiivseid kommentaare ligi tõmmata. Mõned naised olid sattunud segadusse, sest teiste inimeste kommentaarid erinesid arsti antud soovitustest.

Emad nentisid, et teiste kommentaarid on peamiselt negatiivseid hinnanguid andvad. Üks naine märkis ära, et kui enne rasedust kuulus ta iseendale, siis pärast rasedakõhu nähtavale ilmumist tunneb ta end kui "igaühe omand".

Allikas: Express

 

Kas Sina oled tundnud, et pärast rasestumist võtavad teised inimesed pidevalt endale õiguse Sinu valikuid hinnata ja kommenteerida?