Milleks peab mees raseduse ajal valmis olema

Milleks peab mees raseduse ajal valmis olema

08. Apr 2015, 22:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Rasedus on naiste „töö”, kuid stressist, muutustest ja muredest ei pääse ka mehed. Raseduse ajal toimub naise kehas hulk erinevaid muutusi, mis mõjutavad ka mehi ja kuigi selleks kõigeks ei saa lõpuni valmis olla, jagame teile mõned näpunäited, kuidas end partneri raseduseks ette valmistada ja mida oodata. 

Rasedus on (peaks olema) üks kõige ilusamaid aegu iga naise elus ning on mehi, kes kinnitavad, et nende partner ei ole mitte kunagi varem nii imekaunis välja näinud kui raseduse ajal. Lähemal vaatlusel saab aga selgeks, et naie kehas toimub sel ajal muutusi, mis panevad isegi puberteediea kahvatuma. 

Gaasid, gaasid, gaasid!

Kas tead, mis tunne on, kui oled söönud väga vürtsikat toitu, palju puuvilju või joonud ohtralt gaasilisi jooke? Sinu rase naine tunneb end terve päev nii. Gaasid on väga sage ja tavapärane nähtus sellel imelisel perioodil naise elus.

Keskmiselt väljutab inimene gaase 14–23 korda päevas, rase naine aga kaks korda rohkem.

Gaaside põhjustajaks on peamiselt progesteroon – hormoon, mis lõdvestab seedesüsteemi lihaskudet. Olukord muutub keerulisemaks ka kasvava emaka tõttu, mis kindlustab ülerahvastatud alakõhu.

Ilastab nagu hambaid kasvatav beebi

Paljud naised kogevad hormonaalprobleemide tagajärjena suurenenud süljeeritust. Seda probleemi esineb kõige sagedamini raseduse esimese kolme kuu jooksul, kuid võib ilmneda terve raseduse jooksul.

Lisakilod

On täiesti tavaline, et naine võtab raseduse jooksul veidi juurde, kuid mõned mehed ei ole valmistunud selleks, et neid kilosid nii palju tuleb. Hiljutiste uuringute kohaselt võtab keskmine naine raseduse jooksul juurde 10 kuni 15 kilo.

Suurjalg

Sa ju tead, mida suurte jalgadega meeste kohta öeldakse? Muidugi tead. Ning kas sa tead, mida suurte jalgadega naiste kohta öeldakse? Et nad on ilmselt rasedad.

Rasedaid naisi kimbutab tihtipeale veepeetus, mis annab endast märku käte, näo ja kõige tihemini jalgade paistetusega. Paistetus muutub hullemaks raseduse lõpukuudel/nädalatel ja väga kuumadel ilmadega. Pärast sünnitust kaob paistetus tavaliselt paari päevaga, ent mõne naise jalad ei lähe enam iial endisesse suurusesse tagasi.

Kas naistel on tõesti mitu nägu?

Rasedatel naistel kindlasti! Hormonaalsed muutused põhjustavad pruunikaid või kollakaid laike,  mida teinekord nimetatakse rasedusmaskiks, mis ilmuvad raseda naise laubale, ninale, lõuale ja põskedele.

Ent ära muretse, sest nagu kõik ülejäänud rasedusaegsed hormonaalsed muutused, kaob ka see pärast lapse sündi – kuigi see ei pruugi kehtida teiste maskide kohta, mille taha naised mõnikord peituvad.

Ta on endale kõhule triibu tõmmanud?

See on üks paljudest hormonaalsetest muutustest. Raseda naise nabast kubemeni ulatuv tume joon  on samade muutuste tulemus nagu rasedusmask. Ka see kaob mõne kuu jooksul pärast sünnitamist – selle ajani tundub sulle aga mõnikord, nagu oleks su naine musta kriiti kasutanud.

Suurenenud rinnad

suured? Tõsi ta on. Teistsugused? Ka see on tõsi! Enamiku rasedate naiste rinnad kasvavad numbri või paari võrra, ent see pole kindlasti ainuke muutus, mida nad kogevad.

Rasedust tõttu on veenid silmatorkavamad; sinu naise rinnad võivad seega veidi maakaarti meenutada, nibu ümbrus muutub tumedamaks ning rindadest hakkab eralduma paksu kollakat vedelikku, mida nimetatakse kolostrumiks ehk ternespiimaks.

Enamik neist muutustest kaob imetamise ajal – ent rindade taastumine raseduseelsesse vormi võtab päris palju aega.

Nahk nagu teismelisel?

Veel üks hormoonide kasvanud tootmise tagajärg: mõnikord tundub, nagu oleksid rasedad naised taas keskkoolis. Nendenahk muutub õliseks ning tekib akne; mõnikord tekivad neil suisa punased laigud kõhule ning reitele.

Kõik see kaob raseduse lõpus, ent sul on veel mõnda aega tunne, nagu käiksid kohtamas keskkooliõpilasega.

Pissipeatused.

Raseduse ajal on naise kehas palju rohkem verd ja vett, mistõttu väljutavad nad ka tunduvalt rohkem vedelikke.

Kui laps kasvab, suureneb surve põiele, mis niigi kogu aeg täis on, mistõttu tuleb teha nii palju vetsukülastusi. Ka see kaob pärast sünnitamist – selle ajani pead olema kannatlik.