Millal hakkab rase beebi liigutusi tundma?

Millal hakkab rase beebi liigutusi tundma?

31. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Esimest last oodates on kõik nii uus ja huvitav, ning kõik juhtubki esimest korda. Günekoloog Margarita Puķīte vastab hea meelega oma esimest last ootava Alise küsimusele.
 

Küsimus:

Olen juba neli kuud rase, kuid ma ei tunne endiselt oma lapse liigutusi. Kas see on normaalne?
 

Günekoloogi vastus:

Kuigi ultraheli abil näeb beebi esimesi liigutusi juba 7.-8.rasedusnädalal, tunnevad rasedad ise esimesi liigutusi enamasti 16. Ja 22. Rasedusnädala vahel, või kui tegu on esimese rasedusega, ka hiljem.

Esimesed liigutused ei ole muidugi tugevad, vaid väga õrnad. Rasedad armastavad seda tunnet võrrelda liblikatega kõhus või popcorni prõksumisega. Kui Sa oled juba 22 nädalat rase, kuid ikka ei tunne beebi liigutusi, küsi oma ämmaemandalt, milles võiks probleem olla. Su beebi võib olla emaka tagumisele seinale lähemal ja seetõttu ei tunnegi Sa liigutusi.

Beebi esimesed tuntavad liigutused ei ole väga sagedased ja võib võtta natuke aega, enne kui Sa järgmist tunned. Mõnel päeval võib nii juhtuda, et Sa ei tunne ühtegi liigutust, järgmisel päeval võid aga tunda päris palju liigutusi. Kuigi beebi ise liigutab regulaarselt, ei ole paljud tema löögid nii tugevad, et ema neid tunneks. Teise trimestri lõpuks on need liigutused muutunud tugevamaks ja regulaarsemaks.

Ära muretse ja võrdle ennast teiste rasedatega - iga rasedus on erinev ja iga laps on erineva aktiivsusega. Kui lapse igapäevased liigutused ei ole just dramastiliselt muutunud, on tõenäoline, et kõik on hästi.

Kolmandal trimestril soovitavad ämmaemandad tavaliselt beebi liigutusi lugema hakata. On palju viise, kuidas seda teha - uuri oma ämmaemandalt.

Esimene soovitus on valida iga päev kellaaeg, millal beebi on tavaliselt kõige aktiivsem ( ideaalis on see beebidel iga päev samal ajal). Istu või pikuta mugavas asendis rahulikult. Vaata nüüd, mis aja jooksul beebi teeb 10 liigutust.

Võrreldes neid liigutusi igapäevaselt, saad teada, kas beebiga on kõik hästi!

 

Kristine Damškalne, www.maminuklubs.lv

 

Millal tundsid Sina beebi esimesi liigutusi?

03. Nov 2014, 10:40

Mina tundsin esimesi liigutusi 16-17 nädal (teine rasedus)

01. Nov 2014, 16:20

Mina tundsin esimesi liigutusi 19nädalal 😀

Irinaaa Irinaaa 31. Oct 2014, 13:29

Mina tundsin esimesi liigutusi 16 nädalal 😀

31. Oct 2014, 09:31

Ma olin esimest korda rase ja tundsin lapse liigutusi 18 nädalal. 😀 Algul mõtlesin et lihtsalt mullid kõhus aga siis see mullitamine jätkus. 😀