Rasedus ja seks: miks on orgasmid raseduse ajal kasulikud?

Rasedus ja seks: miks on orgasmid raseduse ajal kasulikud?

19. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hea uudis, tulevased emmed: enamuse rasedate naiste jaoks on orgasmi saamine raseduse ajal väga kasulik ja enam kui teretulnud! Lisaks kõigile muudele kaasnevatele eelistele, võivad sinu orgasmid raseduse ajal ka enneolematult võimsad ja nauditavad olla.

Oma raamatus „Hot mamas“ kirjutab seksiõpetaja ning bestsellereid kirjutanud autor Lou Paget: „Seks raseduse ajal on hea sinu kehale, sinu enesehinnangule ja sinu suhtele. Hüved on samad, mis enne rasedustki – mõnede lisaboonustega.“

Hirmud, müüdid ja külajutud võivad naistes tekitada kahtlusi ning kõhklusi, mis takistavad neid seksi ajal naudingu haripunkti jõudmast. Kuid kui arst on kinnitanud, et sinu rasedus on normaalne (puuduvad enneaegse sünnituse oht ja muud rasedusaegsed komplikatsioonid), ei ole mitte mingisugust põhjust, miks sa raseduse ajal seksi vältima või ennast voodis tagasi hoidma peaksid. Vastupidi – toome sinuni kolm põhjust, miks täna õhtul püüda orgasmini jõuda.

Su orgasmid võivad olla erakordselt võimsad

„Ma olen kuulnud paljusid naisi ütlemas, et nad sooviksid oma rasedusaegseid orgasme tagasi, sest need olid midagi erakordset,“ ütleb Paget. Mõned naised kogevad esmakordselt elus mitut orgasmi järjest. Isegi, kui koged vaid ühtainsat orgasmi, on tundlikkus suurenenud verevarustuse tõttu tupes ja vaagnapiirkonnas suurem ja igasugune stimulatsioon mõjub intensiivsemalt, kui varem.

Sul on selleks isu

Väljaandes The Journal of Sexual Medicine ilmunud uuringu kohaselt väitis 40 protsenti osalenud naistest, et neil oli raseduse ajal suurem seksiisu kui enne rasedust. Nende positiivsete libiidomuutuste eest võib tänada korralikku hormoonikokteili progesteroonist ja östrogeenist (ja ka testosteroonist teise trimestri ajal), mis muudab rinnad suuremaks ja nibud tundlikumaks, suurendab vaagnapiirkonna verevarustust ja tekitab rohkem „loomulikku libestit“. Ka sinu uued naiselikud kurvid võivad panna sind ennast seksikamana tundma ja ilmselgelt ei ole vajadust ka rasestumisvastaste vahendite pärast muretseda.

Orgasm leevendab stressi

„Orgasmid toovad endaga kaasa adrenaliinivoolu, mis on suurepärane leevendus igasugusele stressile,“ ütleb rasedusnõustaja ja lastearst doktor Ari Brown. Uuringud näitavad, et seks aitab alandada vererõhku, mis omakorda muudab sind rahulikumaks ja võib isegi vähendada südamerabanduste riski. Raseduse ajal oluliselt aktuaalsem eelis on günekoloogiaprofessori Loralei Thornburgi sõnul hoopis seksi lõdvestav toime, mis aitab muidu unetul rasedal paremini magama jääda.

Seks hoiab sinu suhet

„Suhteaspektist on alati väga oluline oma kaaslasega kõige intiimsematel viisidel lähedane olla“, ütleb dr. Brown. See ei too teie ellu mitte ainult tunnet, et kõik on teie vahel endine (eriti perioodil, kui kõik on teie jaoks muutuv ja uus), vaid on ka sõna otses mõttes, keemiliselt, lähendav tänu vallanduvale oksütotsiinile. Uuringud on näidanud, et hormoon nimega oksütotsiin võimendab emotsionaalset kiindumust ning teeb meid kaastundlikemaks, toetavatemaks ning usaldavamateks. Kõik need omadused ongi kindla, turvalise ja tugeva paarisuhte alustalad.  

(Allikas: Parents.com)


Emmede Klubi 

19. Oct 2014, 16:38

No vot , mida kõike teada saab 😃

Irinaaa Irinaaa 19. Oct 2014, 14:05

huvitav 😀