Miks mu rase naine nii tujukas on?

Miks mu rase naine nii tujukas on?

09. Jan 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi
Nüüd, kus mu naine on teist kuud rase, on ta natuke hirmutav. Üks minut ta nutab ja järgmisel naerab hüsteeriliselt. Sama asi juhtub ka magamistoas, kus ta on mu järgi hull ja hetk hiljem ei taha, et teda puudutaksin. Kui kaua need meeleolumuutused kestavad?

Enamus sellest, mis Sinu naisega toimub, on tema kontrolli alt väljas, seega pead Sina olema tema meelerahu  lifeline to sanity. Lisaks hirm, ärevus ja kehalised muutused, Sinu naises toimuvad pidevalt keerulised biokeemilised muutused: järsud veresuhkru langused, hormonaalsed kõikumised ja vee retentsioon. Kõik need asjad võivad põhjustada tema kiireid meeleolumuutusi.

Eelneva tulemusena peaksid ehk ümber hindama rolli, mis Sul suhtes seniajani on olnud. Proovi
näiteks olla tähelepanelikum ja hoolivam: hoolitse selle eest, et Su naine sööks iga paari tunni tagant suupisteid, et hoida veresuhkrutase ühtlasena, et ta tarbiks piisavalt vedelikku hoidumaks dehüdratsioonist ja et ta puhkaks piisavalt. Ole temaga nii kena ja lahke, nagu Sa tahaksid, et tema Sinuga oleks kui sul on kõige halvem ja raskem töönädal ning pea meeles seda, et vähemalt ei ole Sina see, kes peab sünnitama. 

Enamik naisi leiavad, et raseduse keskpaigaks nende meeleolumuutused stabiliseeruvad, kuid kuni 15 protsenti hormoonide põhjustatud meeleolukõikumisi võivad olla problemaatilised ja tõsised. "Selle 15 protsendi hulgas on rohkem dramaatilisi muutusi une, söögiisu, libiido või energiatasemes ja esinevad isegi enesetapumõtted, see kõik võib suure tõenäosusega häirida igapäevast elu. Sellistel juhtudel võib hooliva ja tähelepaneliku arsti kaasamine olla oluline õige diagnoosi ja ravi saamiseks.

Allikas:parents