Miks ja kuidas mõjutab rasedus Sinu unenägusid?

Miks ja kuidas mõjutab rasedus Sinu unenägusid?

14. May 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Unenäod peegeldavad Sinu emotsionaalset seisundit, nii et see on täiesti loomulik, et raseduse ajal - mil on palju erinevaid emotsioone - on Sinu unenäod tavapärasest intensiivsemad ja veidramad. See emotsionaalne aeg mõjutab ka tulevase isa unenägusid.

Hormonaalsed muutused (täpsemalt hüppeline progesterooni tõus) panevad Sind samuti sagedamini ja elavamalt unenägusid nägema. Võimalik, et mäletad oma unenägusid rohkem kui tavaliselt ja seda eriti seetõttu, et ärkad öö jooksul rohkem kui muidu ning see segab Sinu REM-une faase.

Raseduse edenedes ja beebi kasvades, muutuvad ka unenäod, see tähendab, et esimese, teise ja kolmanda trimestri unenäod erinevad teineteisest. Näiteks, kui Sa saad teada, et Sul on oht suureks verekaotuseks sünnitusel, võivad Sinu unenäod peegeldada Sinu alateadlikku hirmu sünnituse ees ning unenäod võivad muutuda väga veristeks.

Ära lase rasedusaegsetel unenägudel end häirida - need lihtsalt väljendavad Sinu hirme ja ärevust seoses suurte muutustega, mis Sinu elus aset leiavad. Kui soovid unenägusid meelde jätta ja uurida, mida need tähendada võivad, pea unenäopäevikut - pane hommikul unenäod märkmikusse kirja.

Miks Sa näed raseduse ajal erootilisi unenägusid, kus peategelaseks ei olegi Sinu enda mees? Sellest juba järgmisel nädalal!