Mida teha, kui raseduse nautimine näib võimatu?

Mida teha, kui raseduse nautimine näib võimatu?

21. Aug 2014, 19:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mõnede naiste jaoks on rasedus aeg-ajalt ebameeldiv ja mõnedele võib rasedusega harjumine ning sellest rõõmu tundmine koguni võimatuks osutuda. Kui ka sina tunned, et rasedusega toimetulek on sinu jaoks talumatult raske, võib järgnevast sulle abi olla:

1. Ole oma tunnete kohta aus

Põhjus, miks sa ennast raseduse mittenautimise pärast süüdi tunned, on, et sulle näib justkui kõik teised rasedad naised kiirgaksid õnnest ja õndsusest. Tegelikkuses tunnevad nad ennast tõenäoliselt samamoodi nagu sina, aga püüavad ka vapratena näida. Ole oma tunnete kohta aus ja kui keegi sinult su raseduse kohta küsib, räägi sellest täiesti ausalt.

2. Räägi oma rasedusest

Keegi, kellega vabalt rääkida võib olla hindamatu väärtusega. Räägi oma partneri või lähedase tuttava-sugulasega oma tunnetest. Juba probleemist rääkimisest võib palju kasu olla ja see võib olla esimeseks sammuks oma tunnete aktsepteerimise suunas. Nii võib ka sinu valitud usaldusisikust saada keegi, kes sind terve raseduse vältel toetada ning julgustada saab.

3. Ära tunne süüd

Mõned naised võivad ennast sellepärast süüdi tunda, et nad rasedust nautida ei saa ja kardavad tihti, et raskeks kujuneva raseduse tõttu ei pruugi nad emaduseks üleüldse valmis olla. Sellisel juhul on tähtis mõista, et sinu tunded on täiesti normaalsed ja sul ei ole midagi, mille pärast häbi tunda. See, kuidas sa oma raseduse kuluga toime tuled ei ole mitte mingil määral seotud sellega, milline ema sinust saab. See, et sulle hommikusöögiks söödud võileibu välja oksendada ei meeldi, ei tähenda ju ometi, et sa poleks võimeline oma last armastama.

4. Leia uusi sõpru

Tõenäoliselt ei ole sinu kodu lähedal kohalikku "Meile Ei Meeldi Rasedus"-tugigruppi, aga see ei tähenda, et teisi sinusuguseid naisi olemas poleks. Kui sa oma tunnetest ausalt ja avatult räägid, satud kindlasti kohtama teisigi tulevaseid emasid, kes parasjagu rasket rasedust läbi teevad. Ka internetifoorumites leiduvatest rasedagruppidest võib leida mõttekaaslasi, kes aitavad sul end "normaalsena" tunda ja mõistavad, mida sa läbi elad.

5. Keskendu finišijoonele

Pea meeles, et sa ei rasestunud lihtsalt selleks, et rase olla. Sa ei olnud elevil tujukõikumiste, unustamise ja iivelduse pärast, kui sa rasedustestil kahte triipu nägid. Rasedus on ainult teekond, mida läbides võib tee olla künklik ja konarlik, kuid lõpuks jõuad sa siiski sihtmärgini ja saad käte vahel hoida oma tillukest vastsündinut. Keskendu raskematel päevadel enda sees kasvavale beebile ja püüa meeles pidada, et raseduse mittenautimises ei ole mitte midagi taunitavat.

6. Vaata üle oma dieet ja elustiilivalikud

Su magu on nagu sinu teine aju, mis sisaldab suuremat osa sinu immuunsüsteemist ja osaleb ka õnnehormoonide tootmises. See, mida sa sööd, võib mõjutada ka su tujusid ja igapäevast meeleolu. Veendu, et sinu dieet on tasakaalus ja sisaldab kõiki erinevat värvi köögivilju, proteiini, puuvilju, omega rasvhappeid ja täisteratooteid. Joo ohtralt vett ja, kui vähegi võimalik, kõnni 30 minutit päevas - see tõstab su tuju ja annab sulle korraliku doosi vajalikku vitamiin D3e.

7. Hoia oma armsamaga lähedast sidet

Eemaldumine ja suhteprobleemid võivad sind raseduse ajal tugevalt kõigutada. Kui tunned, et teie suhtes on madalseis, on tagumine aeg võtta iga päev aega, et oma partneriga korralikult rääkida. Kui vaja, võib otsida ka professionaalset abi ja nõustamist. Keeruline suhe võib tekitada tuleviku ja lapsesaamise osas muret ja kahtlusi - proovige kõik tekkivad suhteprobleemid juba eos lahendada ning ka see võib oluliselt mõjutada seda, millisena sa oma rasedust koged.

Millal on õige aeg rasedusaegsete emotsioonidega abi otsida?

Selles, et rasedus sinu jaoks nauditavana ei tundu, ei ole mitte midagi imelikku, kuid kui nende tunnetega toime tulemine võimatuks muutub, võib professionaalsest nõustamisest palju abi olla. Kui sinu rasedusega seotud muremõtteid saadavad meeletu väsimus, pidevad emotsionaalsed madalseisud ning väärtusetuse tunne, oleks mõistlik ämmaemanda või perearstiga konsulteerida. Nemad oskavad sind suunata raseduskriisi nõustajate ja psühholoogide poole, kes mõistavad sinu olukorra tõsidust ja saavad sind sinu murega aidata.

(Allikas: Bellybelly.com.au)


Emmede Klubi 

14. Oct 2014, 10:52

Nüüd on sotsiaalmeedias loodud erinevad grupid ka nt juuli beebid 2013 jne. Nendes on küll hea muljetada, kuidas läheb jne. Samuti teada millised vaevused teistel on 😀

Olen sellega nõus, et jalutamine ja õige toit aitab väga palju kaasa. Ennem seda kui päeval jalutamas ei käinud olin õhtul päris halvas tujus aga nüüd käin igapäevaselt jalutamas ja tuju koguaeg super hea😀

eveliiy eveliiy 23. Sep 2014, 15:12

Need on head nõuanded, toetavad lähedased on ikka kõige tähtsamad, kellele oma muresid ja probleeme rääkida rääkida ja veelkord rääkida