Lugeja mure: Ma tahtsin tütart, kuid saan poja!

Lugeja mure: Ma tahtsin tütart, kuid saan poja!

05. Jun 2015, 00:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ma unistasin ja lootsin, et saan tütre, kuid ultraheli näitas, et meie perre sünnib poiss. Ma tunnen end süüdi, sest ma olen pettunud, et tütre asemel poja saame. Kas ma olen seetõttu halb ema?

Kindlasti mitte. Paljud tulevased emad loodavad salajas (või mitte nii salajas) poissi või tüdrukut ning kui lootused ei täitu, tunnevad kurbust - millega käib kaasas suur doos süümepiinu ja häbi. Lapse soos pettumine on tegelikult üsna tavaline ja paljud emad soovivad endale tütart. Miks naised tavaliselt tütart soovivad, kui nende mees tahaks hoopis poega? Esiteks oskab naine tütre eest paremini hoolitseda, sest ta ise on olnud väike tüdruk mitte väga kaua aega tagasi. Kuna ees on ootamas hulk muutusi - sünnitus ja lapsevanemaks olemine - ei ole üllatav, et otsid midagi tuttavat. Ära unusta, et iga värske ema peab hüppama tundmatusse ning usaldama oma emaks olemise oskust. Sa pead ehk veidi kõrgemale hüppama, kuid Sa saad hakkama.

On täiesti okei tunda end mõnda aega halvasti, et tütre asemel poja saate, kuid siis hakka unistama ja mõtlema oma imearmsa beebipoisi peale. Mõne ema jaoks on oma beebile nime mõtlemine või talle armsate riiete ostmine justkui teraapia, mis aitab olukorraga paremini kohaneda ja muudab beebi varasemast veelgi oodatumaks ja armsamaks.

Pea meeles, et iga laps sünnib talle omase isiksusega. Ehk oled Sa vaimusilmas kujutanud ette plikalikku tütart, kuid ei ole garantiid, et Su tütrele meeldiksid printsessid, baleriinid ja ehted. Sama käib ka poisi kohta, keda hetkel kannad. Jah, ta võib olla raske ja krattusi täis laps, kuid samas võib ka mitte olla. Võib-olla tuleb temast spordipoiss, kes teeb trenni ja armastab muusikat. Või saab temast mootorite maailma austaja ning ka Sina avastad, et autod on tegelikult päris lahedad.

Kui kurbus lapse soo pärast ei kao mõne päeva või nädalaga, on võimalik, et vajad professionaalset abi. Kurbus ja lootusetus - mis ei kesta paar hetke, vaid on pidevad - on depressiooni märgiks. Depressioon on raseduse ajal üsna tavaline, sest kehalisi ja emotsionaalseid muutusi on väga palju, mida mõjutavad Sinu kehas olevad hormoonid.

Räägi oma murest oma kaaslase, sõbra või arstiga. Depressioon või mitte, oma tunnetest rääkimine teeb Sulle head ning Sinu lähedased oskavad Sind aidata ja toetada. Abi võid leida ka beebiootel emadele mõeldud foorumitest ja gruppidest, kus on koos naised, kes samal ajal kogevad samu muutusi. Sa saad ka kinnitust, et hetkel, mis Sinu beebipoiss Sulle kõhule asetatakse, unustad Sa need kurvad mõtted ja hakkad teda armastama just sellisena nagu ta on.

Emmede Klubi