Lastetu Tyra Banks pisarates: Te ei tea, mida ma läbi elan! (VIDEO)

Lastetu Tyra Banks pisarates: Te ei tea, mida ma läbi elan! (VIDEO)

21. Sep 2015, 19:29 Emmede Klubi Emmede Klubi

Miks sul veel lapsi pole? Kas tahad lapsi saada? Millal siis ka perelisa oodata on? Need on küsimused, millega kõik lastetud naised pärast teatud vanust silmitsi on pidanud seisma. 

Põhjuseid, miks need küsimused on ebaviisakad ja austusetud, on mitmeid. Tyra Banksi uues jutusaates FABLife tuli Chrissy Teiganiga juttu sellest, miks pikki aastaid abielus olnud paar veel vaatamata arvukatele pingutustele lapsi saanud ei ole. Teigan rõhutas üht peamistest põhjustest, miks üheltki lastetult naiselt kunagi tema pereplaneerimise kohta küsida ei tohiks: sest see võib tohutult haiget teha.Naine tunnistas, et tema ja ta abikaasa, maailmakuulus popstaar John Legend on aastaid pidanud rinda pistma viljakusprobleemidega. Teigan ütles Tyrale, et nad oleksid juba viis-kuus aastat tagasi lapsi saanud, kui see võimalik oleks olnud. Selle asemel, et inimeste küsimustest kõrvale põigata ja nendele vastamist vältida, on naine võtnud omaks hoopis teistsuguse taktika: "iga kord, kui keegi minult küsib, kas plaanin lapsi saada, ütlen neile, et ühel päeval esitavad nad selle küsimuse valele tüdrukule, kelle jaoks on see teema tõeliselt tundlik, ja põhjustavad oma küsimusega meeletult südamevalu," selgitab ta. "Ma vihkan seda. Vihkan! Lõpetage küsimine!", hüüdis naine lõpetuseks.

Teigani mõtteavaldustest inspireerituna võtab sõna ka Tyra Banks ise, kelle sõnul tuleks seesugune survestamine ära lõpetada. "Naine, kes on kolm korda lahutatud, on normaalsem, kui naine, kes ei ole kunagi abielus olnud," toob Banks näite ühiskonna survest naistele, kes ei ole abiellunud ega lapsi saanud. Ta räägib, et saab sotsiaalmeedia kaudu iga päev küsimusi inimestelt, kes tahavad teada, miks tal lapsi ei ole ning neid sõnu lausudes puhkeb endine supermodell tele-eetris nutma ja lisab: "te ei tea... te ei tea, mida ma läbi elan!" Naise sõnul lükkas ta lastesaamist kolme aasta kaupa edasi kuni ühel päeval otsustas, et on selleks valmis. Pisarsilmi tunnistab naine, et ainuüksi tahtmisest ei piisanud: "see ei ole nii lihtne!"

Enne, kui veename end, et selles süütus küsimuses pole midagi halba - kas oleme valmis selleks, kui meie küsimusele vastatakse ausalt? Mida teeme siis, kui naine tunnistab, et ta ei saagi lapsi kuigi on aastaid üritanud? Mida ütleme mehele, kes tunnistab, et tal oli nii vägivaldne lapsepõlv, et kardab mõtet laste saamisest? Või mida oskame kosta, kui naine, kelle eraelu kohta me aru pärime, ütleb, et ei ole kunagi lapsi tahtnud ja küsib vastu: miks sa mulle nii isiklikke küsimusi esitad?

 

Mida arvad Sina? Kas pereplaneerimise kohta küsimuste esitamine on sotsiaalselt aktsepteeritav või võiks need küsimused lastetute naiste tundeid arvesse võttes siiski enda teada jätta?

22. Sep 2015, 10:08

Kõik oleneb, kuidas sa küsimuse üles ehitad. Milliseid sõnu kasutad . Aga sellisel teemal võiks minimaalselt rääkida.