Lahkliha massaaž - teha või mitte?

Lahkliha massaaž - teha või mitte?

02. Jul 2015, 02:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui su rasedus loomulikult kulgeb, on aeg mingi hetk sünnituse peale mõtlema hakata. Sa mõtled kindlasti, kas on midagi, mis selle lihtsamaks ja vähem valulikuks teeks. Siin võib lahkliha massaaž palju kaasa aidata. 

Lahkliha on kude sinu tupe ja päraku vahel. See on piirkond, mis venib, et beebi sinust välja mahuks. Mõnel juhul võib see sünnituse käigus rebeneda või tuleb teha lahkliha lõige, kirjutab essentialbaby.com.au

  • 24% esmasünnitajatest, kes tegid lahkliha massaaži, pääsesid sünnitusest terve lahklihaga. Nendest, kes seda ei teinud, pääses rebenditeta 15% sünnitajatest. 

Miks lahkliha massaaž kasulik on? Arvatakse, et sünnitusele eelnevatel nädalatel selle piirkonna masseerimine aitab nahal sünnituse käigus paremini venida ja see vähendab riski lahklihalõike või rebendite tekkeks. 

Loomulikult ei garanteeri see, et lahkliha ei rebene, kuid vähendab selle riski. 

Lahkliha massaažiga soovitatakse alustada umbes 34. rasedusnädalal ja seda võiks teha kaks korda päevas. Ka partner võib sind selles aidata. 

Ja nagu alati - kui sul on küsimusi või muresid - nagu kõige muuga, mis sinu rasedust puudutab, räägi sellest oma ämmaemandaga!

Kas sina tegid lahkliha massaaži? Kuidas sulle tundub - kas sellest oli abi?