Kuuekilose beebi arstiabita ilmale toonud ema jagab oma kogemust

Kuuekilose beebi arstiabita ilmale toonud ema jagab oma kogemust

13. Sep 2017, 13:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tavapäraselt kaaluvad beebid õigeaegselt sündides 2500-4500 grammi, vahel harva aga ka vähem või rohkem. Foto on illustratiivne. 


Austraalia ema Nina Tassell tõi oma kodus loomulikul teel ilmale kuus kilo kaalunud ja 59 sentimeetrit pika poisslapse, sünnituse võttis vastu lapse isa.

Tassell teadis juba lapseootuse ajal, et ilmselt on tulemas suuremat kasvu beebi - ka perekonna esimesed kolm poega olid suuremapoolse sünnikaaluga. Sünnitegevus algas vete tulekuga. Ema ja isa alustasid kiirelt ettevalmistusi haiglasse sõiduks, kuid naine sai peatselt aru, et selleks ei ole aega - laps tuleb ilmale kas autos teel haiglasse või kodus.

Tassellid kutsusid kiirabi ja lapse isa, kiropraktik Adam Tassler alustas sünnituse vastuvõtmist. Muide, see polnud talle esimene ämmaemanda-kogemuse - ka pere teine poeg sündis kolm aastat tagas äkkisünnitusel isa kätele.

Sünnitus oli kiire ja kerge, tund aega pärast vete tulekut oli poiss ema rinnal. Paar minutit hiljem jõudis ka kiirabi kohale. Ema ja laps viidi haiglasse, kus mõlema tervis kiideti heaks.

Et laps on keskmisest oluliselt suurem, sai perekond teada alles haiglasse jõudes. Arstide sõnul on nii suure lapse vaginaalsel teel ilmale toomine väga keerukas ja riskantne ning mitte-nii-väikese Judah Kai ema ja isa tegid uskumatult suurepärast tööd.

Tänaseks on Judah kaheksakuune ning kaalub umbes kümme kilo. Ta kannab väikelaste suuruses mähkmeid ja riideid. Vaata pilte suurt kasvu poisiklutist SIIN!

 

Kas ka Sinul on õnnestunud vaginaalsel teel suuremat kasvu laps ilmale tuua?