Kuidas oma selga raseduse jooksul hoida?

Kuidas oma selga raseduse jooksul hoida?

12. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Raseduse viimased kuud koormavad kaalutõusu tõttu naise selga. Peale sünnitust teeb seda lapse kandmine. Kuidas valusa selja puhul ennast hoida ja kuidas liigutada? Sellest räägib meile füsioterapeut Ilona Dorofejeva.

Kuidas ennast päeval hoida?

Raseduse ajal ei ole soovitatav ristatud jalgadega istuda, sest see mõjutab veenide ja lümfisüsteemi voolu negatiivselt. Ja loomulikult ei ole ka kõrgetel kontsadel käimine hea. Raseduse teises pooles tuleks kanda bandaazi, sest see aitab koormust seljale vähendada.

Magamine

Et vältida pingeid ja valu seljas, tuleks lamada külili padi jalge vahel. Samuti soovitatakse padi panna kaela, mitte õla alla. Asja võti on säilitada magamise ajal selgroo füsioloogiline õige asend. Selili lamades tuleks padi asetada jalgade alla.

Võimlemine

Rasedatele on olemas mitmeid spetsiaalseid harjutusi. Võid proovida kodus hingamisharjutusi teha. Heida selili põrandale ja hinga - läbi nina ja läbi suu. Oluline on hingata sügavalt läbi kõhu, mitte pinnapealselt läbi rinna! Hea on kasutada ka võimlemispalli, ning teha ke erinevaid venitusharjutusi. Näiteks on hea käpukil olles oma selga venitada - venita selg kumeraks ja tagasi sirgeks. Korda. Venita selga justkui kass.

Seljaprobleemid peale rasedust

Peale sünnitust aitab seljaprobleeme leevendada see, kui naine kaotab kaalu, sest liigne kaal on lülisambale koormav. Kõige rohkem probleeme tekib lapse valesti kandmisel ja hoidmisel. Tavaliselt kogevad naised valu kätes või rindkere kõrgusel olevates selgroolülides.

Kuidas last õigesti hoida?

Kuni 3-kuuseks saamiseni ei tohiks lapsi kandekotis kanda - aga neid võib panna kandelinasse. Sedasi on ema asend mugav, kaal jaotub ühtlaselt ja ei koorma selga. Kõhukotis võib laps istuda umbes nelja kuu vanuselt, mil ta hoiab juba kindlalt enda pead. Kuid kindlasti ma soovitan uutele emdaele õppida tehnikat, kuidas last enda ja tema jaoks ohutult kanda.

Mis on Sinu selja jaoks kahjulik?

Kui Sa oled beebit kaua ühel käel hoidnud ja väsid ära, ürita last teise käe peal kanda. Samuti võid proovida beebit puusal kanda. Iga naise jaoks on mugavam kanda last ühel käel või puusal, aga kui seda pikalt ainult ühel pool teha, muutub see kahjulikuks - see aitab kaasa lihaste tasakaalust välja minemisele ja seljas S-kumeruse moodustumisele.

Protseduurid selja tervise jaoks

Kui Sul on kaebusi - tunned näiteks valu seljas või rinnas- on parim minna füsioterapeudi juurde, kas aitab probleemi põhjuse välja selgitada ja sellele lahendusi pakkuda. Ta võib saata Sind võimlema. Ta võib pakkuda sümmetrilisi või asümmeetrilisi harjutusi - kõik sõltub sellest, milline on naise keha antud hetkel, milline on tema selja ja lihaskonna seisund. Selja raviks on väga hea ka ujumine, ning samuti vesiaeroobika. Vahel ei ole siiski omapäi aeroobikatundides käimisest kasu - parem on käia ravivõimlemises või pilateses, et seljavalu leevendada.

Üldiselt vali rahulikud ja keha venitavad trennid.

Emmede Klubi

Kuidas Sina oma selja tervise eest hoolitsed?

15. Nov 2014, 14:41

Kõnealused lihased saavad treenitud meie juures 😀
Tartus ootame beebiootel naisi esmaspäeviti kell 11.00-12.30 vahvasse joogagruppi, kus lisaks harjutustele ja hingamispraktikale saame vestelda, jagada, küsida kõiki teemakohaseid probleeme, rõõme..
Lisaks on väga soovitatav süvalihaste ja seljatreening, mis valmistab naise suurepäraselt sünnituseks ette, olete oodatud! Täpsem info: www.estspa.eu/pereklubi 😇

Irinaaa Irinaaa 16. Oct 2014, 16:01

huvitav artikkel

13. Oct 2014, 21:51

Minul olid kusagil 20-23nädala ajal päris suured seljavalud, just ühel pool. Hakkasin igapäevaselt vaatama kuidas istun ja magama padi jalgevahel. Pärast seda enam pole seljavalusid olnud, käin ka igapäevaselt jalutamas, et lihased nõrgaks ei muutuks.