Kuidas naise rinnad raseduse ajal muutuvad?

Kuidas naise rinnad raseduse ajal muutuvad?

05. Feb 2013, 13:45 Emmede Klubi Emmede Klubi

Üks esimesi tundemärke, mis viitavad võimalikule rasedusele, on muutused rindades. Loe, kuidas rinnad raseduse ajal muutuvad

Miks minu rinnad muutuvad valulikuks, kui ma olen rase?

Hormonaalsed muutused raseduse ajal põhjustavad suurema verevoolu rindades, mis tekitab rindades paistes tunde ja nad on puudutamisel valulikud. Mõned naised ütlevad, et neil esineb sarnane tunne paaril päeval enne menstruatsiooni.

Kui su menstruatsioon ära jääb, on rindade hellus üks varasemaid raseduse tundemärke - algab umbes 6-rasedusnädalal ja kestab kuni esimese trimestri lõpuni.

Milliseid muutusi rindades on oodata?

Alates 6.rasedusnädalast võib naine märgata, et ta rinnad on suuremaks muutunud ja nad kasvavad raseduse jooksul veelgi. Tavalised suurenevad rinnad ühe või kahe korvi suuruse võrra. Esimese raseduse ajal kasvavad rinnad rohkem.

Rinnad võivad sügeleda, sest nahk peab nende kasvades venima. Kui rasedusaegne kaalutõus on järsk ja rinnad kasvavad kiiresti, võivad ka venitusarmid tekkida.

Sel põhjusel võiks ka rindu raseduse ajal kreemitada.

Nahk rindadel on väga õhuke ja ära imesta, kui näed rindadel veresooni. Ka rinnanibud ja nende ümbrus muutuvad suuremaks ja tumedamaks, sest nibude ümbrus on lapsele orientiiriks rinna haaramisel.

Raseduse keskel hakkavad rinnad ternespiima tootma, et laps saaks kohe peale sündi süüa.

Ära muretse, kui sa ei näe kuni sünnini seda kollakat vedelikku - see ei tähenda, et sul ei ole lapse sünniks piima.

Kas on võimalik pakitsust rindades vähendada?

Parim, mida naine oma rindade heaks teha saab, on kanda korralikku toetavat rinnahoidjat.

Võib juhtuda, et rinnahoidjad, mida sa kandsid enne rasedaks jäämist, ei tundu enam mugavad( need võivad ka seoses rindade suurenemisega väikesed olla).

Uute rinnahoidjate ostul eelista pehmeid materjale - puuvillased on mugavamad kui sünteetilistest materjalidest rinnahoidjad.

Toetav rinnahoidja on vajalik nii imetamise kui ka raseduse ajal.

Imetamisrinnahoidjate kasutamine imetamise ajal, lihtsustab rinnaga toitmist.

Raseduse ajal on ka sportrinnahoidjad väga head, sest rinnad on tunduvalt raskemad kui enne rasedust. Need aitavad rindu toetada ja vähendavad ebamugavustunnet ning venitusarmide teket.

Kuna raseduse ajal rinnad suurenevad, osta veidi suuremad ja avaramad rinnahoidjad ning aluspüksid, et vereringe ei oleks häiritud ja Sa ennast mugavalt tunneks.

Milliseid muutusi märkasid Sina raseduse ajal rindades? Kas Sul esines ka rindade valulikkust ja tundlikkust?

 

Emmede Klubi

06. Feb 2013, 10:50

Eks ikka rinnad valusad ja tundlikud,näiteks ei saa rinnahoidjaid ültse kanda kuna rindadel hakkab nii valus et röögi või appi. Kodus olen ilma aga küla peale sis peane ikka selga ja kannatan hambad ristis..