Kui palju maksis Sinu sünnitus?

Kui palju maksis Sinu sünnitus?

23. Jan 2020, 13:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui palju maksab sünnitamine? Kuigi Eestis on rasedad naised ravikindlustatud ega tasu seega sünnituse eest otse oma rahakotist, on tegemist siiski kuluka teenusega, mille eest tasume maksumaksjana Eesti Haigekassa vahendusel. Kas tead juba, et saad oma sünnituse täpse maksumuse hõlpsalt internetist järgi vaadata?

Emmede Klubi poole pöördus lugeja, kelle tutvusringkonnas on mitmeid kogemusi sünnitamisega teistes maailma riikides. Näiteks USA-s läheb lapse haiglas ilmale toomine perekonnale maksma kopsaka summa - omaosaluse suurus oleneb ravikindlustuse olemasolust ja liigist, kuid isegi kindlustatud naise jaoks võib see olla tuhandeid dollareid. Lugeja küsis, kas Emmede Klubi saaks koostada artikli, kus tooksime välja, kui palju meditsiiniline abi rasedale ja sünnitajale Eesti riigile maksab. "Tahaksin, et meie inimesed teaksid, kui palju see kõik tegelikult maksab, mida me tasuta saame. Võib-olla siis kurdetaks meie süsteemi üle vähem."

Kõik Eestis ravikindlustatud isikud saavad enda ja oma laste eest alates 2014. aasta algusest tasutud raviarveid ise vaadata patsiendiportaalist www.digilugu.ee. Sisse logides tuleb valida rubriik "Eesti Haigekassale esitatud raviarved". Keskmine sünnitusabi tasu jääb 1000 euro ringi.

Meediasse on aeg-ajalt jõudnud juhtumeid, kus patsiendid on avastanud, et kuigi nad maksid saadud teenuse eest ise, on arst esitanud sama visiidi eest arve ka haigekassale. Digilugu.ee vahendusel saad pidevalt kontollida, et sinu eest esitaks raviasutused haigekassale arveid vaid nende teenuste eest, mida tõepoolest ka pakutud on. Lisaks on ju hea kursis olla, kui palju arstiabi Eestis tegelikult maksab, ning kui palju makstud sotsiaalmaks perele tagasi toob!


Kui palju läks maksma Sinu sünnitus?