Kolm teemat, millest elukaaslasega enne lapse sündi rääkima peaks

Kolm teemat, millest elukaaslasega enne lapse sündi rääkima peaks

27. May 2014, 08:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

Pärast uhiuue ilmakodaniku saabumist muutub teie pere elu mõneks ajaks üsna kaootiliseks. Vahest võib tunduda, et saate partneriga maha istuda ja tõsistel teemadel rääkida.. Nii umbes korra kahe aasta jooksul, pakub Fitpregnancy.

Sellepärast on oluline mõned tähtsad otsused juba enne lapse sündi, mil aega on rohkem ja pea selgem, kindlasti läbi arutada:

1. Milline on meie seisukoht vaktsiinide osas? Vaktsiiniteemad on praegu ühiskonnas teravaimast teravama vaidluse all. Nüansse, uuringuid, artikleid ja spetsialistide seisukohtasid, millega mõlemad vanemad peaksid enne ühiste otsuste langetamist tutvuma, on palju. Tegelege sellega.

2. Kuidas me last toidame? Rinnapiimaga (lootevasti teete võimaluse korral selle valiku) või rinnapiimaasendajaga? Kas toitmine jääb täielikult ema ülesandeks või tuleb päevakorrale ka rinnapiima väljapumpamine, et toita saaks ka isa? Viimasel juhul, kas toita pudelist, süstlast või tassikesest? Uurige erinevate võimaluste positiivseid ja negatiivseid aspekte ja kaaluge mis on sobivaim lahendus just teie perele.

3. Milline saab olema meie seksuaalelu pärast beebi sündi? Paaridele ei meeldi seksist rääkida, kuid sel korral siiski tuleks rääkida. Esimesed kuud pärast lapse sündi on füüsiliselt ja emotsionaalselt üsna rasked. Segastest signaalidest ja erinevatest soovidest tingitud lisapingeid pole vaja. Näiteks võivad sinu mõtted olla seksist väga kaugel ja mehe vihjed võivad tekitada lisapingeid niigi raskel ajal, samal ajal kui mees just sooviks samade pingete maandamiseks seksi. Leppige juba enne kokku, et sellised tunded on normaalsed ja lubage üksteisega oma soovide osas avameelsed olla. 

 

Kas arutasid need teemad mehega enne lapse sündi läbi, või plaanid seda teha?

eveliiy eveliiy 27. May 2014, 11:24

Ei mäleta, et oleks enne poja sündi need teemad läbi arutanud, aga olime ühelmeelel, et poja saab rinnapiima ja kõik vaktsiinid mis on riiklikus immuniseerimiskavas.