Kõhukinnisus ja rasedus

Kõhukinnisus ja rasedus

07. Aug 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas Sind vaevab kõhukinnisus? Kas see probleem kaob kui tarbid piisavas koguses vett? Kas selle probleemiga peaksin pöörduma arsti poole?

Kui rasedal on tihtipeale probleeme pärasoole tühjendamisega, tueks pöörduda dietoloogi poole. 

Kirurg leiab, et selliseid häireid esineb sünnitusjärgsel ja raseduse ajal väga sageli. Küsimus on lihtsalt selles, mil määral see mõjutab naise elukvaliteeti, heaolu, mõtteid ja igapäeva tegevust!

 Väga sageli peetakse seda normiks ja seda ei tule vaadata kui probleemi. On mitmeid viise kõhukinnisuse põhjuse teada saamiseks. Sellest probleemist on võimalik ka vabaneda.

Kipub olema, et rasedatel tõuseb kõhuõõnes rõhk. See surub vaagnapõhjale ja tekitab erinevaid funktsionaalseid muutusi, mis on seotud lihastoonusega.

 Vaatleme seda kui liivakella. Kui liiv läbi peenikese kaela alla ei saa, üleval surve tugevneb. Kui sulgurlihas saab lõõgastuda ja väljaheide väljutatakse, surve väheneb. Vastupidisel juhul, kui läbi "kaela" midagi ei liigu, ei saa soolesisu välja tulla ja see põhjustab veelgi suuremat kõhukinnisust.

Kuigi seda nimetatakse üldiseks seedetrakti funktsionaalseks häireks, tuleks siiski määrata põhiprobleem, milleks on kindlasti vaja külastada arsti.

Selle vastu aitab tavaliselt liikumine õige ja toitumine.

On teada, et kooskõlastatud lihaste tegevus lahendab osa probleemist ise - 60% juhtudel laheneb probleem sellst ise.

Emmede Klubi