...pesastumine võib sageli ebaõnnestuda. Emaka limaskesta külge kinnitumine on riskantne ettevõtmine. Arvatakse, et ligi 40% lootepõiekestest, mis jõuavad emakasse, ei pesastu. Need surevad ja väljutatakse järgmise menstruatsiooni käigus.
...Sul võib menstruatsioon jätkuda ka raseduse ajal. Osadel naistel esineb kerget veritsust umbkaudu üheksa päeva pärast munaraku viljastamist. See veritsus on väiksem kui menstruatsiooni ajal ning tihtipeale nimetatakse seda ka pesastumise veritsemiseks.
... progesetrooni kõrge tase võib raseduse ajal põhjustada silmade ees virvendamist ja peavalu. Kui need sümptomid püsivad ka raseduse hilisemas järgus, võtke ühendust arstiga, sest see võib olla pre-eklampsia märgiks, millest võib kujuneda elukohtlik seisund eklampsia.
... rasedaid naisi ei tohi reeglina vaktsineerida lastehalvatuse, kollatõve ja tüüfuse vastu, sest need vaktsiinid võivad loodet kahjustada. Juhul kui Sa vajad vaktsineerimist, näiteks reisile minnes, ütle artile, et oledrase. Suure nakatumisohu korral võib vaktsineerimine osutuda siiski vajalikuks.
... on olemas "valge kitli" hüpertensioon. Osadel naistel tõuseb vererõhk vaid siis, kui seda mõõdetakse haiglas või arsti vastuvõtul. Kui Sinu arst kahtlustab, et kõrgenenud vererõhk võib olla tekkinud kliinilisest ümbrusest, võib ta paluda Sul vererõhku kodus mõõta. Kui Sul on kõrge vererõhk või pre-eklampsia oht, pead mõõtma vererõhku kord päevas.
... Sinu laps harjutab emakas hingamist. Vedelikuga täidetud emakas ei saa laps hingata õhku - temale vajalik hapnik transporditakse Sinu vereringest tema omasse platsenta kaudu. Ometi teeb ta umbes 9. nädalast alates oma rinnakorvi ja diafragmaga korrapäraseid ja rütmilisi hingamisliigutusi. 30. nädala paiku "hingab" ta umbes 30% ajast. Need liigutused on väga olulised kopsude füüsilise struktuuri arendamiseks ja on alguseks automaatsele refleksile, mis on pärast sündi eluliselt oluline.
... mõnedel rasedatel naistel tekib harvaesinev seisund, mida nimetatakse maitseveidruseks ja see on soov süüa selliseid aineid nagu jää, savi, kriit, süsi, hambapasta või põlenud tikud. On erinevaid teooriaid, miks selline harjumus/seisund tekib, kuid mitte ükski neist ei ole leidnud laialdast heakskiitu. Üks teooria arvab, et raseduse ajal söövad naised toiduks kõlbmatuid aineid, et kompenseerida teatud toitainete puudujääki, mõned uuringud on seostanud maitseveidrust raua puudujäägiga, kuigi ihaldatud asjad ei sisalda alati kuigi palju rauda. Kui Sul on äärmuslikke isusid, räägi sellest oma arstiga.
Emmede Klubi