Mereandide ja rasedate kohta liigub väga vastandlikke soovitusi: ühelt poolt on kalas kõvasti kasulikke toitaineid ja rasvhappeid, mida rase naine enam vajab. Teisalt aga on mereandides tihti kõrge elavhõbeda sisaldus, mis on lootele üsna ohtlik, ning kuna kala on kiirestiriknev toit, on ka parasiitide külgesaamise oht suurem.
Kas ja millistest mereandidest peaks siis rase hoiduma, uuris Delfi.
Kala söömisest loobuda rase ei tohiks: 200-300 grammi mereande nädalas aitab kaasa lapse kognitiivsete, verbaalsete ja motoorsete võimete arengule ning aitab tugevdada tervist, näiteks tõsta organismi rauasisaldust.
Toidumürgitus roiskunud toidu läbi annab siiski muretsemiseks alust. Rase peab sööma mereande, mille puhtuses ja värskuses ta on veendunud. Kuna naise meelelundid elavduvad raseduse ajal eesmärgiga tunnetada lootele kahjulikke ja vajalikke aineid kõige paremini, siis tasub mereande nuusutada ja puudutada, et kvaliteet välja selgitada.
Väga oluline mure on ka mere-elanike liiga kõrge elavhõbedasisaldus, mis tõepoolest kahjustab loodet. See oht pesitseb aga ainult teatud suuremates ja sügavamal meres elavates mereandides. Vältida tuleks makrelli, mahi-mahi, hai ja meriahvena liha ning suures koguses tuunikala söömist.
Ohutu ja tervislik on tarbida nädalas 200-300 grammi näiteks lõhet, sardiine, turska, kuningkrabi või heeringat.
Kas jälgisid raseduse ajal milliseid mereande ja kui palju tarbid?