Kas kõigil naistel langeb kõht raseduse lõpus allapoole?

Kas kõigil naistel langeb kõht raseduse lõpus allapoole?

29. Nov 2018, 22:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Räägitakse, et kui rasedus hakkab lõppema ja sünnitus läheneb, vajub kõht natuke allapoole, jääb jälle pisut väiksemaks ja hingamine muutub taas kergemaks. Meie poole pöördus 38. nädalat rase ema, kes uurib, kas selline kõhu allavajumine juhtub kõigil naistel?

Meie ämmaemand Maret Voites vastab, et kõht langeb enne sünnitust allapoole tõepoolest kõigil naistel, sest kõik titad vajuvad sündimiseks valmistudes üha sügavamale vaagnasse.

Kas seda ka väliselt märgata on, oleneb aga olukorrast. Mõnel naisel muutub kõht silmnähtavalt, teine ei pane muutust tähele. Mõni naine hoopis tunneb seda, et beebi on vaagnasse laskunud, sest kaasnevad suurenenud surve põiele ja kergelt taaruv n-ö pardikõnnak. Mõni naine ei tähelda aga midagi sellist.

Millal beebi vaagnasse laskub? "See võib toimuda väga erineval ajahetkel. Üldiselt vajub esmasünnitajatel kõht alla umbes nädal enne sünnitust, korduvsünnitajatel üks kuni kolm päeva enne sünnitust. Samas see on jällegi väga individuaalne, kellel millal," nendib ämmaemand.


Millal ja milliste tunnuste järgi said Sina aru, et beebi on vaagnasse laskunud?


20181206132237-25922.jpg