Kas kõigil naistel langeb kõht raseduse lõpus allapoole?

Kas kõigil naistel langeb kõht raseduse lõpus allapoole?

10. Jan 2023, 17:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Räägitakse, et kui rasedus hakkab lõppema ja sünnitus läheneb, vajub kõht natuke allapoole, jääb jälle pisut väiksemaks ja hingamine muutub taas kergemaks. Kuid kui naine tunneb, et kõht pole veel allapoole vajunud, kas see tähendab siis, et sünnitust pole veel oodata? Või ei juhtugi kõhu allapoole vajumine kõigil naistel?

Ämmaemand Maret Voites vastab, et kõht langeb enne sünnitust allapoole tõepoolest kõigil naistel, sest kõik titad vajuvad sündimiseks valmistudes üha sügavamale vaagnasse.

Kas seda ka väliselt märgata on, oleneb aga olukorrast. Mõnel naisel muutub kõht silmnähtavalt, teine ei pane muutust tähele. Mõni naine hoopis tunneb seda, et beebi on vaagnasse laskunud, sest kaasnevad suurenenud surve põiele ja kergelt taaruv n-ö pardikõnnak. Mõni naine ei tähelda aga midagi sellist.

Millal beebi vaagnasse laskub? "See võib toimuda väga erineval ajahetkel. Üldiselt vajub esmasünnitajatel kõht alla umbes nädal enne sünnitust, korduvsünnitajatel üks kuni kolm päeva enne sünnitust. Samas see on jällegi väga individuaalne, kellel millal," nendib ämmaemand.


Kas ja millal ja kuidas said Sina aru, et beebi on vaagnasse laskunud?