Julge naine poseerib lapseootusfotodel jalaproteesiga

Julge naine poseerib lapseootusfotodel jalaproteesiga

16. May 2018, 20:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Fotodele jäädvustatud lapseootus on tänapäeval normaalsus, kuid mitte kõik kehad ei ole ühesugused. Väljaanne The Independent vahendab lugu jalaproteesi kandvast Christa Couture'st, kes ei suutnud kuskilt leida erivajadustega emadest tehtud fotosessiooni ning nii otsustas selle jaoks ise poseerida. Couture tundis vajadust ise teistele eeskujuks olla ning meedias näidata, et lapsi saavad ka füüsiliste erivajadustega emad.

“Ma ei suutnud ette kujutada, millised võiksid olla minu lapseootuspildid, sest ma ei leidnud kuskilt mitte ühtegi pilti minuga sarnases olukorras oleva ema lapseootusest,” sõnas ta. “Erivajadustega inimeste meedias nägemine on tugevalt kaasa aidanud mu enda enesehinnangule.”

Couture, kelle jalg amputeeriti vähi tõttu juba siis, kui ta oli 13-aastane, valis fotograafiks Jen Squirese. Ta oli tulemuse osas veidike ärev, kuid juba sessiooni käigus kaamera ekraanilt nähtud pisipildid kinnitasid talle, et Squires teeb head tööd.

"Jen on võrratu fotograaf ning äärmiselt soe inimene, olin kindel, et ta suudab näidata mu keha imeilusa ja normaalsena.” Couture loodab, et tema lapseootuspildid annavad teistele erivajadustega rasedatele julgust oma keha armastada ja selle üle uhke olla. "Kuna erivajadustega inimestele öeldakse tihti, et miski on nende jaoks kättesaamatu ja võimatu, on mul soov, et minu lapseootuspildid aitavad kaasa erivajadustega kehade normaliseerimisele."

Vaata pilte julgest naisest ja tema imelisest kehast siit.