Issidele: Kas ma peaksin minema sünnitusele kaasa?

Issidele: Kas ma peaksin minema sünnitusele kaasa?

03. Jun 2015, 16:37 Emmede Klubi Emmede Klubi

See on Sinu teha!

Praegusel ajal on üsna harv nähtus, kui isa EI OLE sünnituse juures. Enamike paaride jaoks on selle koos läbimine ainuõige valik.

Mitmed isad on kui ühest suust kinnitanud: "Ma ei kujuta ettegi, et mind ei oleks sel hetkel minu naise kõrval olnud! Minu jaoks oli sünnituse nägemine imeline kogemus, mida ma ei unusta mitte iialgi  ning tänu sellele hindan ma oma naist varasemast veelgi enam!"

Kuid on ka erandeid. On ka neid mehi, kes parema meelega sünnitusest osa ei võta. Sellistel puhkudel on naised kaasanud hoopis oma õe, sõbranna või ema. Kui naine tunneb, et ei soovi mehega seda kogemust jagada, on see tema otsus ja mehe ülesanne on seda valikut austada.

Tänapäeval tunnevad mehed väga suurt survet olla sünnitusel kohal isegi siis, kui nad ise seda ei soovi. Ühiskonnas on tekkimas arvamus, et mees, kes sünnitusele kaasa ei lähe, ei austa ega hinda oma naist.

Rääkige omavahel sellest, mida ja kuidas te soovite!

Sünnitus on intiimne kogemus, mida ei soovita jagada igaühega. On naisi, kes pelgavad, et nende mees ei suuda neid pärast sünnitusel osalemist enam naisena näha.

Oluline on nendest hirmudest omavahel rääkida ning vajadusel konsulteerida ka ämmaemandaga, kes teid maha rahustab ja nõuandeid jagab. Võib juhtuda, et teie hirmud on suuremad, kui asi ise. Abi võib olla ka koos sünnitusvideote vaatamisest ja loengutes käimisest. Võite kaaluda ka tagavara varianti - kui mees tunneb, et ei ole valmis minema sünnitusele kaasa, teeb seda mõni teine naisele lähedane isik. Nii langeb mehe turjalt pinge, seoses hirmuga, mis saab siis, kui ta ei suuda sünnitusest osa võtta ja naine peab selle üksi läbi tegema.