Ida-Tallinna Keskhaiglas avati uued peretoad

Ida-Tallinna Keskhaiglas avati uued peretoad

21. Oct 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ida-Tallinna Keskhaiglas on esmaspäevast avatud 24 kõigi kaasaegsete mugavustega perepalatit varasema 14 asemel.

Uutes palatites on olemas tänapäevased mugavused, mis emale-isale ja beebile vajalikud - televiisor, külmkapp, WC ja duširuum, föön jms. Öö kõigi mugavustega palatis maksab 30 eurot. Hind sisaldab ka kolme söögikorda päevas emale ja kaaslasele.

Üks palateist on eriti uhke: seal on väike kööginurk, diivan ja tugitool külastajate jaoks ning reisivoodi suurema lapse jaoks, mis tähendab, et pere saab nüüdsest soovi korral sünnitusjärgsesse taastumisaega haiglas kaasata ka teisi pereliikmeid peale ema ja isa.

Naistekliiniku juhataja dr Lee Tammemäe sõnul on sünnitama tulevate perede jaoks sünnituse turvalisuse kõrval vähemalt sama oluline ka mugavus ja privaatsus.

Uute perepalatite valmimise vajaduse tingis sünnitajate rohkus, mille üle on ITK ämmaemandatel loomulikult hea meel. 2014. aastal toimus 3798 sünnitust, millest sündis 3872 last. Sealhulgas nägi haiglas ilmavalgust 74 paari kaksikuid.

Loodetavasti leevendab uute palatite avamine probleemi, kus ema ja lapsega kokku jääda tahtnud mees saadetakse sünnitusjärgselt koju, sest perepalateid ei jagu kõigile soovijatele.

Lisaks on jätkuvalt saadaval ka kõigi mugavustega ema-lapse palatid.


Kas Sinu jaoks oli sünnitusjärgselt perepalatis peatumise võimalus oluline?

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 22. Oct 2015, 13:46

Minu jaoks oli see meeletult oluline. Suur hirm oli, et mis siis, kui ei saa. Me ei ela Tallinnas ja meie kodulinnas ei ole sünnitusmaja, seega kuhu mees oleks pidanud minema? Tegelikul sünnitusel ikka saime perepalati, aga kui ei oleks saanud - ma ei kujuta ette mis oleks juhtunud. Ma ei saanud alguses käia, olin ka emotsionaalne ja segaduses/hirmunud/sünnitusest šokeeritud, hakkasin dušiall verekaotusest minestama. Kuidas ma oleks üksi saanud siis last tõsta jne? Ei kujuta ette! Teisel korral loodan ka kindlalt perepalati saada 😀 Kuigi vanemat last vist ikka ei hakka kaasa võtma.. Ma ei teagi. Neid peeneid suuri palateid nagu pildil on ainult üks ka ma saan aru ITK-s. Teised on ikka tavalised pisikeste mõõtmetega kus pole mingeid diivaneid ja lisavoodeid.

Tavapalat on selline nagu haiglapalatid ikka, et on mitmed voodid emadele ja lastele ja koridori peal on pesemine ja vets. Vist kuus voodit või neli ühes palatis. Ema-lapse palat on selline kus on ainult ühe ema voodi ehksiis emal lastega privaatne oma tuba, lisaks siis on erapalatis oma wc, dušš, tihti telekas või külmkapp. Perepalat on aga siis selline kus on kaheinimesevoodi emale-isale ja mõlemale tuuakse siis ka süüa ja need samad mugavused mis ema-lapse erapalatis, et wc, dušš, telekas, külmik. Kuna mina olen selline üksinduse pelgaga siis ma eelistaks seda ühispalatit kus on teised emad ka, ema-lapse privaatpalatile, juhul kui perepalatit kuhu mees kaasa saab tulla ei saaks..

21. Oct 2015, 15:39

Muidugi ! Meie viibisime nii esimese kui ka teise lapse ajal Tartu Ülikooli Kliinikumi peretoas. See oli minu kindel soov, kuna eelistan privaatsust ja omaette olemist. Lisaks soovisin abikaasa kohalolekut. Tartu Kliinikumi peretuba ei ole küll nii rummikas, kui antud artikkli pildil olev , aga ajab asja ära küll. Toas on olemas mähkimislaud , riiul, nö. öökapike ja riidekapp, televiisor ,laud kahe tooliga, kraanikaudd ja no otseloomulikult suur voodi. Natukene kitsas on liikuda, kuna ühte väiksesse ruumi on nii palju esemeid ära mahutatud. Aga vähemalt meie oleme rahule jäänud 😀

Mirjam Mirjam 21. Oct 2015, 15:13

Äärmiselt! Ka Pelgulinna peretuba, milles pärast teise lapse sündi viibisime, meenutas pigem luksushotelli kui midagi muud. Esimese lapse tõin ilmale Fertilitases ja tagantjärgi võrreldes võin öelda, et Pelgulinna palat oli vaat, et mugavam ja ilusamgi, kui uhkes erahaiglas 😀