Emmede Klubi ämmaemand Maret asub saartel rasedaid nõustama

Emmede Klubi ämmaemand Maret asub saartel rasedaid nõustama

18. Apr 2018, 16:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Meie ämmaemand Maret.


Raseduskriisi nõustamine jõuab viimaks saartele – Saaremaal, Muhus ja Hiiumaal käivitub maist raseduskriisi nõustamisteenus, mis pakub abi kõikvõimalike raseduse ja lapsesaamisega seotud kriiside, probleemide ja murede korral. Teenust veab Emmede Klubi ämmaemand Maret! 

Kui Maret Voitese pojal hakkas kätte jõudma koolimineku aeg, leidis Keila lähedalt pärit naine, et lapse jaoks oleks hea ja turvaline valik alustada kooliteed maakohas. Nii võttiski kahe lapse ema ette julge sammu ja seadis end mullu koos perega sisse Muhus asuvas senises suvekodus, vahendab Saarte Hääl.

Pelgulinna sünnitusmaja ja Emmede Klubi ämmaemand Maret Voites on raseduskriisi nõustamisega tegelenud kuus aasta. Alates 8. maist nõustab ta ka Kuressaare, Hiiumaa ja Muhu emasid. Kuressaares saab vastuvõtuaja broneerida, helistades polikliiniku registratuuri numbril 45 20 115. Hiiumaa ja Muhu inimesed võivad kirjutada meiliaadressil maret@rasedus.ee.

Täpne graafik selgub ilmselt uuel nädalal. Tasuta teenuse saamiseks on vajalik perearsti, naistearsti või ämmaemanda saatekiri.

Raseduskriisi nõustaja tööks on naisele emotsionaalse toe pakkumine lisaks rasedusajale ka sellele eelnevalt ja järgnevalt. Mure võib tekitada hirm viljatuse ees, probleemid rasestumisel, varasemad katkemised, hirm loote väärarengute ees, hirm sünnituse ees, rasedusaegne depressioon ja ärevus, sünnitusjärgne kurvameelsus ja -depressioon, magamata öödest tingitud emotsionaalsed ja suhteprobleemid jne.

 

Ära unusta, et kõikidele Sinu rasedaks jäämise, lapseootuse, sünnituse ja beebiga toimetamise teemalistele küsimustele vastab Maret ka Emmede Klubi küsimuste ja vastuste rubriigis – seda täiesti tasuta!